400 برنامه‌ برای دهه کرامت استان بوشهر تهیه شد-مترجم - مترجم

400 برنامه‌ برای دهه کرامت استان بوشهر تهیه شد-مترجم

حجت‌الاسلام یوسف جمالی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: دهه کرامت همزمان با تولد حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز و تا ولادت امام رضا (ع) ادامه دارد که برنامه‌های گوناگونی در این دهه تدارک دیده شده است.

وی بیان کرد: افتتاح رواق رضوی با هدف ارائه خدمات رایگان پزشکی، خانوادگی، فرهنگی، مشاوره‌ای در بوشهر از جمله برنامه‌های این دهه است.

جمالی ادامه داد: جشن‌های زیرسایه خورشید از دیگر برنامه‌های این دهه است که باحضور ۱۰ خادم حرم امام رضا (ع) در شهرستان‌های استان بوشهر برگزار می‌شود.

وی افزود: این ۱۰ نفر شامل ۶ خادم، سه مبلغ و یک سر تیم است که برنامه‌های مختلفی از جمله دیدار با خانواده‌های شهدا، بازدید از مناطق محروم و عیادت بیماران صعب العلاج را در برنامه دارند.

جمالی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: نمایندگی آستان قدس رضوی در استان بوشهر در مدت یکسال گذشته از ۲ هزار و ۴۲۸ نفر به عنوان خادم یار نام نویسی کرده است.

وی یادآور شد: همه فعالیت‌های نمایندگی آستان قدس رضوی در استان بوشهر توسط خادم یاران اجرا می‌شود که در ۲۵ عرصه خدمات ارائه می‌دهند.

جمالی افزود: محرومیت‌زدایی، خدمات فرهنگی، نذورات، موقوفات و دیگر حوزه‌ها را از جمله برنامه‌های نمایندگی آستان قدس رضوی در استان بوشهر است.

وی بیان کرد: در بخش محرومیت‌زدایی اکنون ۱۶ گروه جهادی در مناطق محروم استان بوشهر در حال خدمات رسانی هستند.

جمالی ادامه داد: یکی از مأموریت‌های نمایندگی آستان قدس رضوی در استان بوشهر اعزام زیارت اولی‌ها و زیارت محروم‌ها به مشهد مقدس است که در این ارتباط در یکسال گذشته چهار هزار نفر از این افراد به حرم امام رضا (ع) برای زیارت اعزام شده‌اند.

وی گفت: پرداخت وام به زوج‌های جوان از دیگر مأموریت‌های این نهاد که در یکسال گذشته ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال وام ازدواج کم بهره به ۷۰ زوج پرداخت شده است.

جمالی افزود: همچنین ۴۵ نفر از این نهاد برای خدمات رسانی به استان سیل زده خوزستان اعزام شدند و ۲ میلیارد ریال کمک نقدی توسط مردم استان برای کمک به سیل زدگان شهرستان باوی استان خوزستان جمع آوری شده است.

وی همچنین با اشاره به همکاری مشترک دفتر آستان قدس رضوی در استان بوشهر با بسیج جامعه پزشکی گفت: در این ارتباط سه اردوی درمانی روستایی توسط نمایندگی آستان قدس رضوی در استان بوشهر با حضور پزشکان خادم یار برگزار شده است.

۷۲۱۲/‏۶۰۴۳

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار