38 واحد مسکونی روستای سیل زده حمدان سلجه حمیدیه تا سه ماه آینده تحویل می شود-مترجم - مترجم

38 واحد مسکونی روستای سیل زده حمدان سلجه حمیدیه تا سه ماه آینده تحویل می شود-مترجم

غلامرضا شریعتی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ۲ روستای حمدان سلجه در حمیدیه و مگرن سه در شوش به دلیل سیل خسارت زیادی دیده اند و بیشتر منازل آنها قابل سکونت نیستند.

وی با اشاره به تحویل کانکس های کولردار به ساکنان این ۲ روستا ادامه داد: راه ارتباطی مگرن سه ترمیم شده، و رضایت نسبی در بین مردم منطقه ایجاد شده است.

شریعتی درخصوص کشت تابستانه در این نقاط سیل زده نیز توضیح داد: مشکلی برای کشت تابستانه وجود ندارد اما در برخی زمین ها همچنان آب وجود دارد؛ به بخشدار حمیدیه تاکید شد تا با اجاره هشت دستگاه بیل مکانیکی شرایط آمادگی زمین ها برای کشت تابستانه را فراهم کند.

روستای “حمدان سلجه” یکی از روستاهای مسیر خسرج در حمیدیه، است که در سیل اخیر دچار آبگرفتگی شد و برخی از ساکنان این روستا به تپه های جنگلی خسرج پناه برده بودند.

همچنین روستای مگرن ۳ از توابع شهرستان شوش در ۱۰۰ کیلومتری شمال اهواز با داشتن ۹۷ خانوار در جریان سیلاب امسال در خوزستان به طور کامل به زیر آب رفت و ساکنان آن هنوز نتوانسته اند به منازل خود برگردند و طبق گفته مسئولان خوزستان ۱۰۰ هکتار برای احداث منازل این خانوارها در نظر گرفته شده و قرار است ستاد اجرائی فرمان امام به زودی ساخت این منازل را آغاز کند.

۹۸۸۷ / ‏‬ ۶۰۳۷

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار