۹ پروژه اقتصاد مقاومتی برای بهسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) اجرا می‌شود-مترجم - مترجم

۹ پروژه اقتصاد مقاومتی برای بهسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) اجرا می‌شود-مترجم

به گزارش ایرنا، محسن بهشتی روز شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سالن جلسات امام جواد (ع) ادامه داد: در اطراف حرم مطهر برخی نا بسامانی‌های شهری وجود داشته که بهسازی و زیباسازی آن‌ها در دستور کار مسئولان استان قرار گرفته است.
وی افزود: برای بهسازی اطراف حرم مطهر جلسات مختلفی با مدیران ارشد استانی و تولیت آستان مقدس برگزار و نسبت به ساماندهی بافت ناکارآمد آمد اتفاق‌نظر جمعی شکل گرفته است.
بهشتی اضافه کرد: ساماندهی میدان آستانه، خیابان ارم، شیخان، فازهای ۴ و ۵ پروژه عمار یاسر و بهسازی ضلع جنوبی و شرقی حرم مطهر در طرح بهسازی اطراف حرم مطهر پیش‌بینی‌شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم با اشاره به برنامه استان در ساماندهی محورهای اطراف حرم مطهر گفت: چهارراه بازار تا میدان شهدا به مساحت ۶ هکتار در دستور کار استان در زمینه بهسازی اطراف حرم مطهر قرار گرفته است.
وی همچنین تأکید کرد: آماده‌سازی اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان برای آغاز طرح‌های ساماندهی و بهسازی اطراف حرم مطهر و انتقال کسبه و ساکنان مناطق درگیر به پردیسان باید هرچه زودتر آغاز شود.
بهشتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت بهره‌برداری از دریاچه نمک تأکید کرد: تا زمانی که مسیر دسترسی به این دریاچه احداث نشود امکان سرمایه‌گذاری در آن وجود ندارد.
وی اضافه کرد: هزینه احداث راه دسترسی به این دریاچه بسیار سنگین بوده و به‌تنهایی از عهده راه و شهرسازی قم خارج است.
وی ادامه داد: طرح مطالعاتی دریاچه نمک به کمیته امداد واگذارشده و برای استفاده از ظرفیت‌های آن لازم است تا طرح مطالعاتی استان به کمیته امداد ارائه‌شده و بر مبنای آن نقاط اختلافی برطرف و زمینه استفاده و بهره‌برداری از آن فراهم شود.
دریاچه نمک در ناحیه شرقی قم و در حد فاصل سه استان قم، سمنان و اصفهان قرار گرفته و بزرگ‌ترین دریاچه فصلی و فراشور کشور است که حدود ۲۰۰ هزار هکتار وسعت داشته و یک سوم آن در محدوده جغرافیایی قم قرار گرفته است.
این دریاچه دارای ساختار زمین شناختی کم نظیر شامل پوسته نمکی و حاشیه باتلاقی است که در سال‌های اخیر به دلیل خشکسالی و تخصیص نیافتن حقابه آن به یکی از کانون‌های فعال ریزگردها در منطقه تبدیل شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: مشکلات فرودگاه قم بسیار بیشتر از مسئله پیگیری‌های ابتدایی و تکمیل بوده و مسائل مربوط به آن باید به‌صورت دقیق کارشناسی شود.
بهشتی ادامه داد: اگر وزارت راه و شهرسازی، مدیرکلی برای فرودگاه قم منصوب کند مشکلات اساسی استان در تکمیل و بهره‌برداری آن برطرف شده و پروژه تکمیل و احداث فرودگاه قم نیز جنبه رسمی به خود می‌گیرد.
دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قم با حضور اعضای ستاد در سالن جلسه‌های امام جواد (ع) استانداری برگزار و طرح‌ها و محرک‌های راهبردی برای تحقق اقتصاد مقاومتی موردبررسی قرار گرفت.

۷۴۰۳/‏‬ ۶۱۳۳/‏

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار