۷۰ درصد کرومیت کشور در جنوب کرمان تولید می شود-مترجم - مترجم

۷۰ درصد کرومیت کشور در جنوب کرمان تولید می شود-مترجم

به گزارش ایرنا، مسلم مروجی فرد روز پنجشنبه در نشست فعالان اقتصادی جنوب کرمان که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در سالن مداحی پور جیرفت افزود: جنوب کرمان از هفت شهرستان با مساحت ۴۰ هزار کیلومتر مربع تشکیل شده و برای رفع محرومیت این منطقه، ادارات کل زیادی ایجاد شده است.
وی ادامه داد: در جنوب کرمان ۳۶۷ مجوز با اشتغال ۶ هزار نفر صادر شده و هم اینک در این خطه ۱۴ طرح اقتصادی با پیشرفت ۷۰ درصدی در حال فعالیت هستند.
مروجی فرد با اشاره به تشکیل ۱۶ نشست رفع موانع تولید طی یک سال گذشته در جنوب کرمان اظهار داشت: برگزاری این نشست‌ها باعث رفع بسیاری از مشکلات طرح‌های اقتصادی شد.
وی با بیان اینکه سالانه ۲۵۶ تن کرومیت در این منطقه تولید می‌شود گفت: از سال ۸۹ تا کنون ۲۲۴ پروانه اکتشاف، ۱۱۰ پروانه بهره برداری و در زمینه صنایع معدنی هم ۴۵ مجوز در جنوب کرمان صادر شده است.
رئیس سازمان صنعت و معدن جنوب کرمان به نام گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال چندین نشست رفع موانع تولید برگزار کردیم تا بتوانیم گامی مهم در راستای رونق تولید و تحقق شعار سال برداریم.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته رشد ۱۰۰ درصدی در زمینه بازرسی داشتیم اظهار داشت: مهمترین درخواست مردم، سرمایه گذران و مسئولان، استقلال سازمان صنعت و معدن جنوب کرمان است که امیدواریم در این سفر محقق شود.
مروجی فرد همچنین بیان کرد: سرمایه گذران در شهرک‌های صنعتی جنوب کرمان نیازمند طرح‌های تشویقی هستند.
وی اضافه کرد: در حوزه معدن، منابع خدادادی داریم ولی امروز در مناطق محروم جنوب کرمان همچون رمشک زیرساخت برق نداریم لذا امیدواریم در حوزه زیرساخت‌ها امکانات لازم فراهم شود.
رئیس سازمان صنعت و معدن جنوب کرمان ادامه داد: در این منطقه به کمک‌های فنی و اعتباری نیاز داریم چرا که بانک‌ها به سختی تسهیلات مورد نیاز طرح‌ها را پرداخت می‌کنند.
وی همچنین اظهار داشت: ساختمان صنعت و معدن جنوب استان استیجاری است ولی با توجه به ایجاد اسکلت ساختمان نیاز به حمایت مالی برای تکمیل ساختمان جدید این اداره کل داریم.

جنوب کرمان با هفت شهرستان و یک میلیون نفر جمعیت، یک سوم مساحت استان را به خود اختصاص داده است.

۷۴۵۰/‏۷۴۲۹/‏‬ ۵۰۵۴

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار