۴۰۰ هکتار از مزارع کهگیلویه در آتش سوخت-مترجم - مترجم

۴۰۰ هکتار از مزارع کهگیلویه در آتش سوخت-مترجم

سید عمران تقوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آتش سوزی خسارت زیادی به کشتزارهای کشاورزی، مزارع هندوانه و پمپاژ آبیاری بارانی منطقه وارد کرده است.

وی بیان کرد: در این آتش سوزی ۵۰ هکتار از کشتزارهای آبیاری بارانی در آتش سوخت.

تقوی میزان خسارت به مزارع دارای آبیاری بارانی را ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه کاه و کلش هشت روستا در حومه دهدشت بصورت کامل در آتش سوخت گفت: بیش از سه میلیارد ریال خسارت ناشی از آتش سوزی کاه و کلش روستاها برآورد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه نیز در این رابطه گفت: خسارت این آتش سوزی شامل مراتع بادام، کاه و کلش، صیفی جات و لوله‌های پمپاژ آب بوده است.

هدایت الله اویزش تصریح کرد: در این حادثه ۲ هکتار از مراتع بادام کاری دچار آتش سوزی شد که با تلاش نیروهای منابع طبیعی و مردمی خاموش شد.

وی عملکرد مدیریت بحران شهرستان در مقابله با آتش سوزی را ضعیف دانست و بیان کرد: مصوبات جلسه مدیریت بحران در این زمینه عملی نمی‌شود.

آویزش با بیان اینکه اعضای مدیریت بحران از فرمانداری تا دیگر نهادها فعالیت چندانی ندارند افزود: فرمانداری باید بر اساس قانون با نهادهای کم کار برخورد کند.

وی با اشاره به امکانات محدود شهرستان در مقابله با آتش سوزی‌ها اضافه کرد: تجهیزات اطفای حریق قبل از آتش سوزی باید در اختیار یک نهاد برای اعزام سریع قرار داده شود.

وی شروع آتش سوزی را از کاه و کلش مزارع کشاورزی دانست و اضافه کرد: برخورد جهاد کشاورزی با افراد متخلف ضروری است.

رئیس اداره منابع طبیعی تصریح کرد: در صورت معرفی و برخورد مسئولان قضائی با افراد متخلف تا حدود زیادی خسارت ناشی از آتش سوزی کاهش خواهد یافت.

آویزش اظهار کرد: این آتش سوزی بعد از چهار ساعت تلاش بی وقفه مهار شد.

این آتش سوزی ششمین مورد آتش سوزی است که در مراتع و مزارع شهرستان کهگیلویه رخ می دهد.

/ ‏۱۶۶۲/‏۷۵۳۱/‏

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار