۴۰۰ هکتار از اراضی بخش کردیان جهرم علیه ملخ سم‌پاشی شد-مترجم - مترجم

۴۰۰ هکتار از اراضی بخش کردیان جهرم علیه ملخ سم‌پاشی شد-مترجم

مهدی شفیعیان پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در چند روز گذشته عملیات پایش و کانون کوبی ملخ‌های مهاجم در شهرستان جهرم با مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و ارگان‌های ذی‌ربط به صورت شبانه‌روزی صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: اولین بار در منطقه حدفاصل یوسف‌آباد تا چدرویه کردیان بخش قطب آباد ملخ‌ها مشاهده شدند که در اسرع وقت سم‌پاشی و کانون کوبی صورت گرفت.

شفیعیان بیان کرد: با وجود ملخ‌های مهاجم که در مراتع مشاهده شده، تاکنون آسیبی به باغ و محصولات کشاورزی شهرستان جهرم وارد نشده است.

وی بیان کرد: ملخ‌ها در شهرستان جهرم به صورت پوره (نابالغ) هستند و تا هنگام آمادگی ملخ‌ها برای پرواز فاصله زمانی چند روزه وجود دارد که در این مدت کانون‌کوبی و سم‌پاشی صورت می‌گیرد.

شفیعیان گفت: در روزهای گذشته پایش ملخ‌ها در مناطق خان نهر، عباس آباد، عابد آباد، رزک، رودخانه فریدون، گود محکی، نصیرخانی، قلعه نو، تل حیدری و شاه علمدار صورت گرفته است.

سرپرست فرمانداری جهرم گفت: با حضور کارشناسان جهاد کشاورزی بخش‌ها، منابع طبیعی، بسیج مهندسین در قالب پنج اکیپ پایش ملخ در مناطق چاه مروارید، ملک نو، سدچمران، چدرویه، دشت زلزله، چاه زنگویه، مخک و اطراف نیروگاه سیکل ترکیبی انجام گرفت.

وی اضافه کرد: در صورت هجوم ملخ، کشاورزان آمادگی لازم را برای سم‌پاشی و اقدامات اولیه در باغ ها و زمین‌های کشاورزی تا هنگامی که جهاد کشاورزی اقدامات لازم را به انجام برساند، داشته باشند.

به گفته وی سم در اختیار جهادکشاورزی شهرستان قرار گرفته و کشاورزان می‌توانند به صورت رایگان آن را دریافت کنند.

شهرستان جهرم در ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد.

۹۹۱۰ /‏۱۸۷۶‬

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار