۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به بازسازی روستاهای سیلزده لرستان اختصاص یافت-مترجم - مترجم

۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به بازسازی روستاهای سیلزده لرستان اختصاص یافت-مترجم

به گزارش ایرنا، علیرضا تابش شامگاه سه شنبه در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده لرستان در سالن جلسات استانداری بیان کرد: نخستین اقدام در راستای بازسازی مناطق سیلزده، مطالعه‌ای جامع جهت جانمایی و بازسازی و زمین‌ها و شهر و روستا به کمک پژوهشکده سوانح طبیعی و دانشگاه تهران انجام شده است.

وی افزود: نتیجه حاصل شده در این راستا درجاسازی و حل مشکلات روستا جهت مقاوم سازی و ایجاد دیوار ساحلی و سیل بند به وسیله مهندسین مشاور در حال مطالعه است که تاچند روز اینده نتایج اعلام خواهد شد.

تابش اظهار داشت: دیواره ساحلی شهر پلدختر توسط مشاور مجرب طراحی شده و استحکام خوبی در زیرساخت‌های مناطق سیلزده استان انجام می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین گفت: استحکام بخشی در مناطق سیلزده از اقدامات قابل توجه در بازسازی این مناطق خواهد بود.

وی یاد آورشد: اکنون با پیگیری‌های انجام شده ابلاغیه بانک مرکزی برای مدیران عامل کسب شده و سهمیه استان‌ها و شهرستان‌ها مشخص و تصویب شد و این ابلاغیه هیچ ابهامی ندارد.

تابش گفت: تسهیلات به سیلزدگان باید پرداخت شود و سپس راجع به تقسیط دستورالعمل صادر خواهد شد.

وی افزود: قسط اول تسهیلات اکنون باید در حساب افراد سیلزده قرار گرفته باشد تا افراد اقدام برای ساخت و ساز کنند.

تابش اظهار داشت: بنیاد مسکن آماده تعامل و ارائه رفاهیات برای پرسنل بانک‌ها جهت تسریع در پرداخت تسهیلات به مردم است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: مردم آماده همکاری و ساخت و ساز هستند و با از حضور آنها جهت بازسازی و ارائه خدمات استفاده کرد و سنگ اندازی در این مسیر نشود.

وی اظهار داشت: کمک هزینه معیشتی همزمان با ساخت و سازها پرداخت شود و جهت احداث اتاقک‌ها مصالح رایگان به سیلزدگان داده می‌شود.

تابش ادامه داد: پرداخت تسهیلات ۲۵ هزار میلیارد ریال به سیلزدگان تضمین نامه برنامه و بودجه دارد و بانک‌ها باید در این راستا تعامل لازم را انجام دهند.

/ ‏۶۰۶۰/‏ ۷۲۷۴

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار