۲۵ شغل در حوزه صنایع دستی برای مددجویان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شد-مترجم - مترجم

۲۵ شغل در حوزه صنایع دستی برای مددجویان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شد-مترجم

قباد مبشری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میزان تسهیلات پرداختی به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد برای ایجاد این تعداد فرصت شغلی ۲ میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال بوده است.

وی افزود: فرصت های شغلی ایجاد شده در زمینه جاجیم بافی، گلیم بافی، قالی بافی، سیاه چادر بافی، چرم دوزی، سنگ های تزئینی و سفالگری بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: صنایع دستی این استان از تنوع چشمگیری برخوردار است و به همین دلیل نیز تلاش برای رونق هر چه بیشتر آن ضرورت دارد.

مبشری عنوان کرد: صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد یک فرصت و ظرفیت مناسب برای ایجاد اشتغال، درآمدزایی و رونق کسب و کار در این استان محسوب می شود که باید مورد استفاده بهینه‌تری قرار گیرد.

وی ابراز داشت: حوزه صنایع دستی کشور و کهگیلویه و بویراحمد می تواند نقش کلیدی در کمک به تحقق هر چه بهتر شعار امسال با عنوان رونق تولید داشته باشد.

مبشری گفت: ۳۶۲ نفر از زنان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای امسال تاکنون در دوره های آموزش صنایع دستی شرکت کرده‌اند.

۴۰ هزار و ۸۲۳ خانوار با جمعیت ۱۰۳ هزار و ۷۲۵ نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند.

۷۵۳۵/۱۶۶۲
 

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار