کمتر از ۱۰ درصد صنایع در کاهش پیک مصرف برق همکاری دارند-مترجم - مترجم

کمتر از ۱۰ درصد صنایع در کاهش پیک مصرف برق همکاری دارند-مترجم

“محمدحسن متولی‌زاده” روز یکشنبه در نشست مدیریت مصرف با حضور وزیر نیرو افزود: اکنون با یک هزار و ۸۰۰ صنعت برای پیک بار هماهنگ شده است.

وی از همکاری ۲۲ درصد مشترکان کشاورزی با برنامه‌های پیک بار برق خبر داد و گفت: همچنین برنامه‌های گسترده‌ای برای کاهش پیک بار برق در تابستان از طریق استفاده از مولدهای خود تأمین، تغییر ساعت کار اداره‌ها، همکاری با ایستگاه های‌CNG ، همکاری با صدا و سیما و همکاری با بسیج تدوین شده است.

مدیرعامل توانیر ادامه داد: تجربه گذشته نشان داده است هرگاه بر یک مساله اصلی تمرکز کردیم، موفق شدیم که در این خصوص طرح ملی کاهش تلفات، نمونه بسیار موفقی است که صنعت برق توانست یک مشکل را به فرصت تبدیل کند.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی تمرکز بر مدیریت مصرف، اولویت اصلی صنعت برق است، خاطرنشان کرد: با درک این مهم، صنعت برق برنامه‌های گسترده‌ای را تدوین کرده است.

متولی‌زاده ادامه داد: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که امسال، تابستانی گرم را پیش رو داشته باشیم و بر اساس بررسی‌ها با هر یک درجه افزایش دما، بیش از ۱۳۰۰ مگاوات مصرف برق در کشور افزایش می‌یابد.

مدیرعامل توانیر اظهار داشت: منحنی‌های پیک بار نشانگر آن است که تنها برای پاسخگویی به بار مورد نیاز در حدود ۵۰۰ ساعت از سال با محدودیت مواجه هستیم.

متولی‌زاده با بیان اینکه در این ساعت‌های محدود، هزینه‌های برق افزایش می‌یابد و همه تلاش‌ها در طول سال برای تأمین برق مورد نیاز در این ساعت‌ها متمرکز می‌شود، اضافه کرد: برنامه‌های صنعت برق که بیشتر تشویق محور است، تدوین شده و در حال اجراست.

وی یادآور شد: امروز سامانه پایش و کنترل بار مشترکان برق منطقه‌ای، سامانه پایش و کنترل بار مشترکان دیماندی و طرح ملی حذف قبوض کاغذی (قبض سبز) رونمایی و آغاز می‌شود.

اقتصام **۲۰۷۸**۲۰۲۲

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار