کلنگ شهرک تخصصی کفش و دمپایی ماشینی قم به زمین زده شد-مترجم - مترجم

کلنگ شهرک تخصصی کفش و دمپایی ماشینی قم به زمین زده شد-مترجم

معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در حاشیه این آیین بیان کرد: توسعه خوشه‌های صنعتی برای ایجاد ارزش‌افزوده و امکان صادرات از رویکردهای مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

محسن صالحی نیا ادامه داد: در این مجموعه (شهرک تخصصی کفش و دمپایی ماشینی) تلاش می‌شود تا تمام زنجیره تولید به‌صورت کامل در آن جانمایی شود.

وی تاکید کرد: در فاز نخست این شهرک ایجاد اشتغال ۶۰۰ تن پیش‌بینی‌شده و سرمایه‌گذار خارجی نیز برای آغاز عملیات عمرانی آن اعلام آمادگی کرده است.

استاندار قم نیز افزود: در قالب سیاست‌های کلی رونق تولید، از احداث شهرک‌های خصوصی حمایت می‌شود.

بهرام سرمست تاکید کرد: در بین خوشه‌های صنعتی استان، کفش و دمپایی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و حمایت لازم از توسعه آن‌ها صورت خواهد گرفت.

این شهرک تخصصی در زمینی به مساحت ۶۳ هکتار در قالب فاز توسعه ۹۶ هکتاری شهرک صنعتی شکوهیه احداث خواهد شد.

۱۳ هزار و ۵۰۰ مترمکعب عملیات خاکی و زیرسازی و ۸ کیلومتر فاضلاب برای احداث این شهرک صنعتی انجام خواهد گرفت.

شهرک صنعتی شکوهیه به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی قم با بیش از یک هزار هکتار مساحت در کیلومتر ۱۲ جاده قدیم قم – تهران واقع شده است.

۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد حدود ۹۰ درصد مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین بیش از ۵۳ هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می‌کنند.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) – قنوات – و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

۷۴۰۳ / ۱۱۷۵

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار