کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زنجان ۳۰ هزار عضو دارد-مترجم - مترجم

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زنجان ۳۰ هزار عضو دارد-مترجم

محمدنقی صالحی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از برنامه‌های مهم این کانون اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری، دینی، علمی و ادبی برای غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در فصل تابستان است که این مهم نیز همانند سال های گذشته امسال نیز برای گروه های هدف اجرا می شود.

وی اظهار داشت: بر این مبنا برنامه‌های این کانون در تابستان امسال باعنوان “تابستان شاد” با شعار “افزایش مهارت‌های زندگی”برنامه ریزی شده و در این میان مراکز فرهنگی هنری، کتابخانه های سیار کانون پرورش فکری در ده ها پایگاه فرهنگی، هنری شهری و روستایی به کودکان و نوجوانان استان خدمات فرهنگی و هنری ارائه خواهند کرد.

این مسئول، هدف از برنامه‌ها ی غنی سازی اوقات فراغت تابستانی کانون استان را شناسایی و شکوفایی استعدادهای فرهنگی، هنری و ادبی، توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و پرورش ذوق هنری و ادبی و افزایش توان فکری کودکان و نوجوانان بین سنین ۶ تا ۱۸ سال ذکر کرد.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن در این کانون انجمن ادبی، قصه گویی، نمایش، سرود و عکاسی بصورت تخصصی فعالیت می کنند، که هدف از تشکیل آنها ارتقای سطح توانمندیهای اعضا، معرفی چهره‌های نوجوان، خلاق فرهنگی و هنری و ادبی، ایجاد روحیه کار جمعی و نگاه نقادی در نوجوانان است.

صالحی افزود: طی سه سال گذشته مراکز کانون پرورش فکری از ۲۰ مرکز به ۲۹ مرکز رسیده که این موضوع نشان دهنده فعالیت‌های بی وقفه برای خدمات رسانی به گروه های هدف در راستای شکوفایی استعدادهای آنان است.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون ۲۹ مرکز این کانون شامل ۱۷ مرکز فرهنگی و هنری ثابت، ۱۱ کتابخانه سیار شهری و روستایی و یک کتابخانه پستی فعالیت می کند و طی سال گذشته ۳۰ هزار نفر از کودکان و نوجوانان زنجانی تحت پوشش برنامه‌های اوقات فراغت قرار گرفتند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان در ۲ سال گذشته از سوی ستاد ساماندهی اوقات فراغت جزو پر “مخاطب ترین”و “بهینه سازترین” و “فعالترین” دستگاهها در بین سازمان‌های دیگر اعلام شد.

۶۰۸۵/۹۶۴۶

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار