کاغذبازی اداری سبب دلسردی خیران مدرسه ساز در استان می‌شود-مترجم - مترجم

کاغذبازی اداری سبب دلسردی خیران مدرسه ساز در استان می‌شود-مترجم

به گزارش ایرنا، سید محمدکاظم نظری شامگاه چهارشنبه در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: لازم است که شهرداری‌ها، شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاری‌های این استان تا حد امکان فرآیند ساخت مدرسه‌های خیرساز در نقاط مختلف استان را تسهیل کرده و نهایت همکاری را با خیران مدرسه ساز داشته باشند.

وی افزود: مشکلات و کمبودهای مدارس کهگیلویه و بویراحمد به طور مستند و در قالب عکس یا فیلم در اختیار خیران مدرسه ساز بومی و غیربومی قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مناطق روستایی و حاشیه برخی شهرهای این استان به ویژه یاسوج با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه است.

نظری عنوان کرد: انتظار می‌رود که خیران مدرسه ساز برای کاهش مشکلات مدارس استثنایی کهگیلویه و بویراحمد نیز اقدام‌های لازم را انجام دهند.

وی ابراز داشت: دانش آموزان استثنایی (دارای نیازهای ویژه) کهگیلویه و بویراحمد نیازمند توجه جدی تر متولیان امر و مسئولان اجرایی استان هستند.

نظری گفت: دولت به دلیل محدودیت منابع مالی نمی‌تواند به تنهایی اقدام به ساخت مدرسه در کشور کند و بر همین اساس به مشارکت خیران نیاز دارد.

وی اظهار داشت: خیران مدرسه ساز تاکنون منشأ خدمات ارزنده‌ای در کشور و کهگیلویه و بویراحمد بوده و گام‌های مثبتی برای کاهش کمبود فضای آموزشی برداشته‌اند.

نظری افزود: خیران مدرسه ساز بازوان توانمند دولت، وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هستند.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: سال‌های اخیر حدود ۵۰ درصد منابع مالی مورد نیاز برای ساخت مدارس در کشور و کهگیلویه و بویراحمد از سوی خیران مدرسه ساز تأمین شده است.

غلام محمد زارعی اظهار داشت: توجه دولت و مجلس شورای اسلامی به حوزه آموزش و پرورش کشور ویژه بوده و تاکنون نیز اقدام‌های مهمی برای کاهش مشکلات و کمبودهای مدارس انجام شده است.

وی افزود: کهگیلویه و بویراحمد به دلیل کوهستانی بودن و داشتن روستاهای پراکنده و سخت گذر دارای شرایط خاصی به لحاظ فضاهای آموزشی است.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به همین دلیل فضاهای آموزشی و حوزه آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد به نگاه ویژه خیران و دولت نیاز دارد.

زارعی عنوان کرد: کار خیران مدرسه ساز مجاهدت با مال در راستای کمک به علم آموزی، دانش اندوزی و تربیت آینده سازان کشور است.

وی ابراز داشت: مدرسه سازی بیانگر روحیه نیک اندیشی، خیرخواهی، ایثارگری، نوعدوستی، اخلاق مداری و انسانیت خیران است.

زارعی گفت: توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور در ابعاد مختلف مستلزم بالندگی بیش از پیش حوزه آموزش و پرورش و عرصه تعلیم و تربیت است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: هم اینک ۵۷ طرح مدرسه سازی از سوی خیران بومی و غیربومی در قالب ۲۷۹ کلاس درس و با زیربنای افزون بر ۲۸ هزار مترمربع در این استان در حال ساخت است.

پیروز کرمی اظهار داشت: تاکنون یک هزار و ۵۰۰ کلاس درس از سوی خیران مدرسه ساز در کهگیلویه و بویراحمد ساخته و تحویل شده است.

وی افزود: یکی از سیاست‌های اصلی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گسترش استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر در کلاس‌های درس است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: انتظار می‌رود که خیران مدرسه ساز بومی و غیربومی برای تحقق این امر مهم در کلاس‌های درس استان همت کنند.

کرمی عنوان کرد: رویکرد مهم بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد توجه به افزایش ایمنی مدارس این استان است.

خیران بومی و غیربومی شرکت کننده در این جشنواره افزون بر ۱۴۰ میلیارد ریال همراه با ۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع زمین برای ساخت مدرسه در کهگیلویه و بویراحمد تعهد کردند.

در این جشنواره ۱۰ نفر از خیران مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد و دیگر نقاط کشور با اهدای لوح سپاس تجلیل شدند.

۷۵۳۵/۱۶۶۲

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار