کاربرگ الکترونیکی، جایگزین قبوض کاغذی برق در استان فارس می‌شود-مترجم - مترجم

کاربرگ الکترونیکی، جایگزین قبوض کاغذی برق در استان فارس می‌شود-مترجم

مهدی طالبی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این طرح به‌منظور رفاه حال مشترکین برق استان و صرفه جویی در هزینه ها و جلوگیری از هدر رفت کاغذ، از ابتدای مهرماه امسال راه‌اندازی خواهد شد و مشترکین لازم است شناسه قبض ۱۳ رقمی درج شده روی قبوض برق را از طریق شماره تلفن همراه خود به شماره پیام کوتاه ۳۰۰۰۷۴۱۲۱ پیامک نمایند.

وی با اشاره به اینکه استان فارس دارای ۹۵۰ هزار مشترک برق است، افزود: هزینه چاپ و توزیع قبض مشترکین استان در یک سال معادل ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده که با الکترونیکی شدن قبوض، ضمن کمک به محیط زیست، سالیانه ۴۰۰ میلیون تومان نیز در مصرف کاغذ صرفه‌جویی خواهد شد.

طالبی، در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح برخی از اقدامات انجام‌شده در این شرکت در راستای حذف قبوض کاغذی برق پرداخت و گفت: تهیه سامانه ثبت شماره موبایل مشترک به‌صورت خود اظهاری با ارسال شناسه قبض توسط مشترک به شماره پیام کوتاه و ثبت خودکار در سیستم جامع، اطلاع رسانی به مشترکین از طریق فضای مجازی، روزنامه های محلی، نصب بنر و مکاتبه بافرمانداری ها و اداره ها در شهرستان ها و برداشت اطلاعات تماسی تلفن همراه مشترکین توسط مأمورین قرائت ازجمله این موارد می باشند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، اظهار داشت: با برداشت اطلاعات تلفن همراه بیش از ۹۳ درصد مشترکان تاکنون امکان اطلاع از میزان بدهی توسط مشترک با ارسال شماره پرونده به سامانه فراهم گردیده است.

طالبی، در بخش دیگری از سخنان خود به رونمایی از نرم افزار اندرویدی مشاهده قبوض در آینده نزدیک اشاره کرد وگفت: مشترکین می توانند با نصب این نرم افزار بر روی گوشی تلفن همراه خود، امکان مشاهده بر خط اطلاعات قبوض جاری و دوره های گذشته و همچنین پرداخت صورت حساب خود را داشته باشند.

وی یادآورشد: مشترکین با استفاده از این نرم افزار همچنین می توانند با پایش و مقایسه مصارف ماه های مختلف به صورت نموداری نسبت به بهینه نمودن مصرف انرژی و کاهش هزینه های برق مصرفی خانوار اقدام نمایند.

۶۱۱۳

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار