وزیر صنعت: دشمن مترصد تعطیلی دومینووار واحدهای تولیدی است-مترجم - مترجم

وزیر صنعت: دشمن مترصد تعطیلی دومینووار واحدهای تولیدی است-مترجم

به گزارش ایرنا، رضا رحمانی روز پنجشنبه در نشست مشترک با صاحبان صنایع شهرستان ورامین در محل فرمانداری این شهرستان اظهارداشت: در این شرایط توجه به تقویت تولیدات داخلی، اصلاح ارتباطات با تولید کنندگان و ورود بخش خصوصی به عرصه تولید و سرمایه گذاری می تواند رونق تولید را رقم بزند.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی و تحریم ناجوانمردانه استکبار جهانی علیه ایران اسلامی گفت: در هشت سال جنگ تحمیلی در شدیدترین تحریم ها به علت تکیه بر توان داخل دشمن شکست خورد، امروز نیز می توانیم با همان روحیه دوران جنگ، از این جنگ نابرابر اقتصادی سربلند بیرون بیاییم.

رحمانی تاکید کرد: مهمترین اولویت در وزارت صنعت، معدن و تجارت، حفظ وضعیت تولید و اشتغال موجود است تا به واسطه تثبیت تولید، زمینه برای رونق دادن به شرایط تولید نیز فراهم شود.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب با نامگذاری سال ۹۸ به عنوان سال رونق بار دیگر این مهم را یادآوری فرمودند که ایشان بزرگترین حامی تولید و تولیدکنندگان کشور هستند ی

به گفته رحمانی، نامگذاری امسال به عنوان رونق تولید، فرصت مغتنمی است تا در بخش مولد اقتصادی، کاستی ها و نواقص را برطرف کنیم و از استعداد بالای مردم در حوزه های مختلف بهره ببریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت های بالای موجود در کشور در بخش های مختلف اظهارداشت در حوزه سنگ آهن، کشور از معادن بسیاری برخوردار است که ظرفیت کشور را از لحاظ بهره گیری از این ماده معدنی دو برابر افزایش می دهد.

وی با بیان اینکه ۲۰ درصد از واحدهای تولیدی کشور در استان تهران مستقر است گفت: استان تهران از ظرفیت بالایی در اشتغالزایی برخوردار است که این مهم به حمایت از تولید کنندگان البته با نگاه ویژه بانک ها نیاز دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر لزوم رفع مشکل تولید کنندگان در شهرستان ها گفت: از نظر ما، اداره صنعت، معدن و تجارت در شهرستان ها هیچ تفاوتی با دفاتر وزارتخانه ندارند و تصمیم گیری های صورت گرفته در ادارات با تفویض اختیار ما صورت می گیرد.

وی به اهمیت رونق فعالیت های تولیدی در عرصه صنایع دستی گفت: رونق تولید در حوزه صنایع دستی و صادرات محصولات تولیدی کشور یکی از اولویت هایی است که شخصاً آن را پیگیری می کنم.

رحمانی با اشاره به فعالیت ها برای جلوگیری از قاچاق و واردات پوشاک گفت: حوزه پوشاک از نساجی تا عرضه از اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت است که با توجه به کاهش واردات و قاچاق پوشاک لازم است به فکر صادرات البسه تولید شده در کشور به بازارهای هدف باشیم.

وی همچنین با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی و کارخانجات شهرستان ورامین اظهارداشت مشکلات کارخانه قند ورامین با عنوان شکر خام مطرح شده که در حال حاضر به دلیل تولیدات داخلی و واردات، مشکلی از نظر تأمین مواد اولیه این کارخانه وجود ندارد و مسائل این کارخانه قدیمی به زودی پیگیری می شود.

رحمانی به مشکل تولید کنندگان فرش نیز اشاره کرد و افزود: بیمه بافندگان در بودجه سال ۹۸ سه برابر شده است و به زودی شاهد حل مشکلات این حوزه خواهیم بود.

وی همچنین با گرامیداشت یاد وخاطر امام راحل و شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ گفت: شهدای ورامین آغازگر نهضت انقلاب اسلامی بودند و امروز توفیق خدمت خود را مدیون خون شهدا و امام شهدا می دانیم.

شهرستان ورامین در جنوب شرق تهران قرار دارد.

مردم دشت ورامین سال ۴۲ به محض اطلاع از بازداشت حضرت امام خمینی کفن پوش در حمایت از مرجعیت شیعه به سمت تهران حرکت کردند که با گلوله باران نیروهای ستمشاهی مواجه شدند و هفت تن از آنان به درجه رفیع شهادت رسیدند.

تهرام ‏‬ / ‏‬ ۷۲۵۴/‏‬ ۱۰۰۸

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار