هفت سرشاخه اصلی شرکت هرمی "یونیک فاینانس" دستگیر شدند-مترجم - مترجم

هفت سرشاخه اصلی شرکت هرمی “یونیک فاینانس” دستگیر شدند-مترجم

قاضی مهدی غلامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چندی قبل با دستیابی به اطلاعاتی مبنی بر فروش سهام شرکتهایی نظیر بی. ام.و، بنز، سامسونگ و اپل به افراد به قیمت هزار دلار و وعده سود ماهانه هزار دلار به هر فرد موضوع در دستور قرار گرفت.
وی اضافه کرد: در تحقیقات مشخص شد فروش سهام شرکت‌های معتبر خارجی واقعیت ندارد و این اظهارات فقط برای آن بوده که افراد را خام کنند تا عضو شرکت هرمی شود.
رئیس شعبه ۷۷۲ دادسرای ویژه جرایم رایانه‌ای در مشهد گفت: در اولین گام و با گزارش وزارت اطلاعات مشخص شد سرشاخه‌های اصلی این شرکت در مشهد و تهران فعالیت دارند لذا در اقدامی ضربتی نفر اول شرکت در مشهد و سرشاخه دوم نیز با نیابت قضائی در تهران دستگیر شد و منزل وی و یک دستگاه خودروی “بی. ام. و” از متهم توقیف شد.
غلامی افزود: در همین ارتباط یک متهم دیگر نیز در تهران دستگیر و به مشهد منتقل شد.
وی ادامه داد: سه متهم دیگر نیز در خراسان رضوی دستگیر شدند و در آخرین اقدام، مدیرمالی این شرکت نیز که متواری شده بود در کرمان دستگیر شد و حساب بانکی وی با هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال موجودی توقیف شد.
غلامی با بیان اینکه دو متهم اصلی دیگر این پرونده نیز از چند ماه قبل به ترکیه و دُبی متواری شده اند ادامه داد: زیرشاخه‌های این شرکت در مشهد همچنان فعالند و تحقیقات برای دستگیری سایر سرشاخه‌ها ادامه دارد.
وی افزود: بنا به اظهارات متهمان، دست اندر کاران این شرکت هرمی بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال از مردم کلاهبرداری کرده اند که تحقیقات برای شناسایی و توقیف اموال و برگرداندن مال مردم ادامه دارد.
یش از دو دهه، از فعالیت شرکت‌های هرمی در کشور می‌گذرد.
۷۵۰۵/۱۹۲۲

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار