نماینده مجلس: قانونمداری ضامن توسعه و ثبات استان سمنان است-مترجم - مترجم

نماینده مجلس: قانونمداری ضامن توسعه و ثبات استان سمنان است-مترجم

به گزارش ایرنا، احمد همتی روز شنبه در آئین معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان در سالن جلسات این اداره کل افزود: مسئولان برای حفظ منافع ملی و پاسداشت خون شهدا در نظام جمهوری اسلامی سرکار آمدند و مدیران و مسئولان نظام نباید به دنبال باند بازی و رانت باشند.
وی خاطر نشان کرد: براساس میثاق نامه‌ای که به تأیید استاندار وقت استان و برخی مسئولان ارشد کشور رسید نمایندگان سمنان سمنان در دوره فعلی مجلس شورای اسلامی حق ندارند در عزل و نصب‌ها، اجرای طرح‌های عمرانی و تصویب و تخصیص اعتبار در کار دولت دخالت کنند گرچه یکی از نمایندگان آن را نپذیرفت.
رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان ادامه داد: مردم و مسئولان دلسوز نظام باید در مقابل خان بازی و کاسبان سیاسی ایستادگی کنند و در نظام جمهوری اسلامی اولویت به منافع ملی و حقوق مردم است.
همتی تصریح کرد: تا وقتی که بنده به عنوان نماینده مردم استان سمنان در مجلس شورای اسلامی هستم اجازه استفاده از رانت و منافع شخصی را نمی‌دهم و تمام نمایندگان مجلس و مسئولان باید در چارچوب قانون حرکت کنند.
وی اضافه کرد: براساس ماده پنج قانون خدمات کشوری باید بانک اطلاعاتی مدیران در اختیار مردم قرار گیرد و با شاخص‌های علمی و کارشناسی مردم در جریان امور مسئولان قرار گیرند.
همتی افزود: باید افراد شایسته و لایق بر سرکار بیایند و نباید افراد با باندبازی و خلاف قانون در کشور مسئولیت بگیرند.
رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان گفت: تغییر و تحولات اخیر در حوزه‌های راه و شهرسازی استان سمنان دغدغه چندین ساله مردم استان بود که با تلاش مسئولان و همکاری نمایندگان مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی این مهم محقق شد.
به گزارش ایرنا، در این آئین از تلاش‌های سید کمال الدین میرجعفریان قدرادنی و حسین دهقان به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان منصوب شد.
در این آئین مهدی عبوری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی، منوچهر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان، سید عباس دانایی فرماندار سمنان و جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان حضور داشتند.
۷۳۳۹/۷۴۰۸

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار