نماز عید سعید فطر در همدان اقامه شد-مترجم - مترجم

نماز عید سعید فطر در همدان اقامه شد-مترجم

امام جمعه همدان پس از اقامه نماز، در خطبه‌های این آیین معنوی با بیان اینکه فلسفه ماه مبارک رمضان اتمام حجت خدا با من و شما است افزود: همه ما در این ماه تمرین حرکت به سمت پروردگار عالم را تمرین کردیم.
حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی اضافه کرد: عید فطر پایان عبودیت نیست بلکه آغاز تقوا است و آنچه که جامعه را نجات می‌دهد برپایی نماز و عبودیت به خدا است.
وی اظهار داشت: حضور پر شور مردم دارالمومنین، انقلابی و همیشه در صحنه همدان در راهپیمایی روز قدس نشان از درک و فهم بالای این مردم است.
حجت الاسلام شعبانی موثقی تاکید کرد: امروز اگر تشیع در عالم عزت پیدا کرده است به برکت نفس‌های قدسی امام خمینی (ره) است.
نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه امروز از ۸۰ کشور دنیا در قم طلبه داریم، خاطر نشان کرد: مردم نباید مشکلات موجود در کشور را به پای انقلاب اسلامی بگذارند.
وی ادامه داد: امروز مواضع رهبر معظم انقلاب اسلامی برآمده از کتاب علی ابن ابیطالب (ع) در کتاب نهج البلاغه است.
حجت الاسلام شعبانی موثقی اظهار داشت: هنوز صدای خطبه‌های علی ابن ابیطالب (ع) در مسجد کوفه شنیده می‌شود فقط باید با گوش جان به آن گوش داد.

عید سعید فطر یکی از باشکوه‌ترین عیدهای مسلمانان است و نماز ویژه این روز در بیش از یک هزار و ۲۰۰ نقطه استان همدان اقامه شد.

در این آیین معنوی جمعی از مسئولان استانی و فرماندهان نظامی و انتظامی استان نیز حضور داشتند.

در حاشیه این آیین نیروهای کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان نیز با استقرار در مسیر نمازگزاران؛ زکات فطریه مردم را جمع آوری کردند.

۹۹۰۴/‏۲۰۸۷

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار