نام خیرین مدرسه ساز تداعی کننده توسعه عدالت آموزشی است-مترجم - مترجم

نام خیرین مدرسه ساز تداعی کننده توسعه عدالت آموزشی است-مترجم

سالار قاسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: خبر درگذشت نیک مرد مدرسه ساز زنده یاد دکتر محمدرضا حافظی موجب تاثر و تالم در کشور به ویژه خانواده آموزش و پرورش شد.
وی بیان داشت: نام وی بی تردید با نیکی و خیرخواهی و تلاش مداوم برای توسعه عدالت آموزشی و پرورشی گره خورده و در ذهن و یاد مردم تا همیشه جادوان خواهد بود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز خاطرنشان کرد: مرحومدکتر حافظی تا آخرین لحظات حیات خویش دغدغه تحصیل دانش آموزان کشور را داشتند و با همت والا توانست صدها مدرسه در کشور و کنار کشور بسازد.

وی با اشاره به اینکه زحمات ایشان توسط رهبر معظم انقلاب و وزرای آموزش و پرورش دولت های مختلف نیز مورد تفقد و تقدیر قرار گرفته است، تصریح کرد: این شخصیت الگو و اسوه عملی کار نیک مدرسه سازی در کشور است.
رئیس مجمع خیرین مدرسه سازاستان البرزنیزدرگذشت چهره ماندگار و فرهنگ دوستِ عرصه نیکوکاری و فرهنگ، مرحوم دکتر حاقظی را به جامعه خیرین مدرسه ساز تسلیت گفت.
محمدرضا اسپرورین خاطرنشان کرد: این شخصیت از فرزندان فرهیخته و نام‌آورِ ایران اسلامی؛ انسانی وارسته و نیک سرشت بودند که سالیان درازی از عمر خویش را صرف خدمت به فرهنگ این مرز و بوم و اقدامات خیر و خداپسندانه کردند.
وی تصریح کرد: رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور، خدمات ارزشمند فراوانی در گوشه و کنار ایران اسلامی انجام دادند که هر کدام مصداق بارز باقیات صالحات می باشند.
وی یادآورشد: مرحوم دکتر حافظی با تلاشی ستودنی برای تشکیل و تاسیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور و با بذل بی دریغ مال خود تا آخرین لحظات عمر گرانبها را به همراه دیگر خیرین و نیکوکاران پاک سرشت در خدمت دستگاه تعلیم و تربیت بود و به ساخت مدارس بی شماری در اقصی نقاط کشور همت گمارد.
وی از خیرین به عنوان خادمان فرهنگ این مرزو بوم یاد کرد و ادامه داد: خیرین نیک اندیش لبخند دانش آموزان را در کلاس های مناسب آموزشی در مناطق مختلف کشور را بهترین پاداش برای خود می دانند.

خیرین نیکوکار و مدرسه ساز تاکنون تعداد زیادی مدرسه در استان البرز احداث کرده اند.
۲۸۱۹/‏‬ ۶۱۵۵

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار