نام خیابان «بحرین» در اعتراض به کنفرانس منامه در کرانه باختری تغییر کرد-مترجم - مترجم

نام خیابان «بحرین» در اعتراض به کنفرانس منامه در کرانه باختری تغییر کرد-مترجم

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، «ابراهیم ابو زهره» شهردار شهر «یطا» واقع در استان الخلیل در جنوب کرانه باختری در اعتراض به برگزاری کنفرانس منامه نام یکی از خیابان های این شهر را که «بحرین» نام داشت به نام «مرزوق غانم» رئیس مجلس کویت تغییر داد.

در بیانیه ای که شهرداری شهر “یطا” منتشر کرده، آمده است که این اقدام در اعتراض به برگزاری کنفرانس منامه و در تقدیر از مواضع کشور کویت در مخالفت با طرح موسوم به “معامله قرن” دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا انجام شده است.

“مرزوق غانم” پیش تر در سخنانی در اجلاس اتحادیه پارلمان‌های عربی در امان پایتخت اردن خواستار مخالفت با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در بیانیه پایانی این اجلاس شد.

غانم اظهار داشت که کشورهای عربی صرف سخن گفتن از عادی‌سازی روابط را باید جزو اقدامات سیاسی حرام، غیراخلاقی و ممنوع قلمداد کنند.

وی تاکید کرد که همه باید یکصدا به عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر و قاتل کودکان نه بگوییم.

نشست اقتصادی بحرین که نخستین مرحله از اجرای معامله قرن است، روزهای سه شنبه و چهارشنبه گذشته (۴و ۵ تیرماه) در منامه برگزار شد.

برگزاری این نشست با مخالفت بسیاری از گروه‌های فلسطینی، مردم کشورهای عربی و شخصیت‌های مختلف در جهان مواجه شده است ولی برخی دولت‌های عربی با حضور در آن برخلاف افکار عمومی خود قدم برداشتند و همین امر موجب ایجاد شکاف بیشتر بین آنان شده است.

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار