معاون سپاه سمنان: امسال سه هزار نفر به مرقد امام راحل اعزام می شوند-مترجم - مترجم

معاون سپاه سمنان: امسال سه هزار نفر به مرقد امام راحل اعزام می شوند-مترجم

به گزارش ایرنا، سرهنگ علی خالقیان روز شنبه در نشست خبری تبیین برنامه های بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال بنیان گذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) در استان سمنان افزود: امسال زائران از پنج شهرستان سمنان، سرخه، مهدیشهر، آرادان و گرمسار به مرقد مطهر امام خمینی (ره) اعزام می شوند و به دلیل طولانی بودن مسیر و سختی راه به دلیل همزمان بودن با ماه مبارک رمضان از شهرستان های شاهرود و میامی اعزامی انجام نمی شود.
وی ادامه داد: ۶۰۰ نفر از شهرستان مهدیشهر، ۳۰۰ نفر از شهرستان سرخه، ۳۰۰ نفر از شهرستان آرادان، یک هزار نفر از هر یک از شهرستان های سمنان و گرمسار به مرقد مطهر امام خمینی (ره) اعزام می شوند.
وی یادآور شد: ۸۰ دستگاه اتوبوس برای اعزام زائران برای شرکت در آیینبزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال بنیان گذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) در نظر گرفته شده است.
خالقیان تصریح کرد: اعزام زائران روز سه شنبه چهاردهم خرداد از مساجد مشخص شده در شهرستان های استان بعد از اقامه نماز ظهر و عصر انجام می شود.
وی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای کاهش خطرات و حوادث احتمالی در نظر گرفته شده و همراهی نیروهای راهور برای همه ناوگان ها وجود دارد تا مشکلی در مسیر نباشد، تیم های آمبولانس، هلال احمر همراه با داروهای خاص نیز کاروان ها را همراهی می کنند.
وی با بیان اینکه بیمه برای همه کسانی که برای اعزام به مرقد مطهر امام خمینی (ره) ثبت نام می کنند اجباری است، خاطرنشان کرد: همیار ایمنی برای افزایش ایمنی، مبلغان زن و مرد برای تبیین مباحث وصیت نامه امام خمینی (ره) و راوی برای روشنگری مباحث فرهنگی و دیدگاه حضرت امام (ره) و یک امدادگر در اتوبوس ها حضور دارند.
معاون اجرایی سپاه قائم (عج) استان سمنان با بیان اینکه همه زائران کارت شناسایی همراه داشته باشند، اضافه کرد: توقفگاه شماره ۲ نزدیک به حرم مطهر امام خمینی (ره) برای استان سمنان در نظر گرفته شده است و ستاد گمشدگان نیز در توقفگاه شماره ۲ برپا می شود.

جوانان و نوجوانان در اولویت اعزام به مرقد مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی
وی گفت: براساس بیانیه گام دوم انقلاب و ۴۱ بار خطاب قرار دادن جوانان و نوجوانان دربیانیه امسال، تلاش شده اعزام جوانان و نوجوانان به منظور آشنایی فرهنگ و اندیشه امام راحل (ره) و آرمان های انقلاب در اولویت باشد.
معاون اجرایی سپاه قائم (عج) استان سمنان با بیان اینکه وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی (ره) تاکید بر تملک به حدیث سقلین و همراهی ولایت فقیه، کتاب خدا و ائمه اطهار (ع) در کنار یکدیگر است، یادآور شد: پایداری در صراط مستقیم و حرکت در راه خدا و تکیه بر قدرت خدا رمز پیروزی است و و نباید از غیر خدا ترسید.
وی با اشاره به حضور گسترده وبا شکوه مردم در راهپیمایی روز قدس، افزود: این شکوه حضور نشان دهنده بصیرت مردم و تاکید آنان بر این گفته است که فلسطین پاره تن جهان اسلام است.
وی ادامه داد: امروز بعد از ۴۰ سال معادله تغییر کرده و اسراییل در مرز خود محاصره شده و به همت رزمندگان و جبهه مقاومت، امروز دشمنان توان مبارزه با جبهه مقاومت را ندارند.
خالقیان گفت: دشمنان با راه اندازی معامله قرن به دنبال نابودی فلسطین و قدرت گرفتن اسرائیل و ایجاد توطئه و دسیسه علیه ملت در منطقه هستند و ایجاد جنگ روانی و اقتصادی در کشور، برگزاری نشست های مختلف صلح از جمله حربه های دشمنان برای رسیدن به اهداف شوم‌شان است.
وی افزود: دشمنان، دشمنی و ستمکاری خود را از فلسطین شروع کرده و در صدد هستند تا خاور میانه ادامه دهد و با معادله قرن به دنبال نابودی جبهه مقاومت است.

خالقیان افزود: مسایل مختلف باید مورد توجه قرار بگیرد و دقت در تهیه مواد غذایی برای افطار زائران مرقد امام خمینی (ره) صورت گرفته تا مشکلی در این زمینه رخ ندهد.
وی، اجرای برنامه تلویزیونی، فضا سازی اتوبوس ها، بخش کلیپ نهضت روشنگری، نصب بنرهای مرتبط، برگزاری سراسری جشنواره ادبی و هنری رسول آفتاب شامل موارد مختلف مانند کتاب خوانی، فیلم و مستند، فعالیت های مجازی، برگزاری شب شعر و اجتماع رهروان روح الله در مساجد به صورت متمرکز، از جمله برنامه های درنظر گرفته شده در استان برای بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال بنیان گذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) است.
به گزارش ایرنا، سال گذشته بیش از سه هزار نفر از استان سمنان برای شرکت در آیین بزرگداشت سی امین سالگرد ارتحال بنیان گذار انقلاب اسلامی به مرقد امام خمینی (ره) اعزام شدند.
۷۳۴۲/۶۱۰۳

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار