معاون دپارتمان علوم و فناوری فیلیپین مطرح کرد: از بین بردن فقر با تعریف صحیح تکنولوژی-مترجم - مترجم

معاون دپارتمان علوم و فناوری فیلیپین مطرح کرد: از بین بردن فقر با تعریف صحیح تکنولوژی-مترجم

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، «برندا نازارس مانزانو» Brenda L. Nazareth-Manzano روز سه‌شنبه در مراسم افتتاحیه اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه که به میزبانی ایران در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد، افزود: کشور فیلیپین نقش مهمی در دنبال کردن اهداف توسعه پایدار ایفا می‌کند و تا حدودی به این هدف دست پیداکرده است.

وی بیان کرد: دولت فیلیپین سعی کرده محیط دوستانه برای استارتاپ ها فراهم کند و در این زمینه برای توسعه فناوری تلاش کرده و در این زمینه نیز چهار راهبرد شناسایی کرده است.

مانزانو توضیح داد: برنامه نوآوری فیلیپین یک برنامه ملی است و توسط شرکایی از دولت و صنعت انجام می‌شود و برای هدف توسعه همگانی و پایدار و ایجاد شغل است.

وی بیان کرد: توجه به فناوری و خلاقیت در کشور می‌تواند به حل مسائل کمک کند، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی و اعمالی که روزانه در زندگی انجام می‌دهیم کمک می‌کند که امور روزانه خود را با انقلاب صنعتی چهارم که اتفاق می‌افتد جلو ببریم.

این مقام علمی فیلیپینی گفت: شاهد گسترش نابرابری‌ها و تفاوت‌ها در برخی موارد هستیم، ما باید بر اهمیت همکاری منطقه‌ای و مشارکت منطقه‌ای تاکید کنیم و مشارکت چند جانبه برای تسریع دستیابی به علم و دانش برای اعضا فراهم آوریم و به گونه‌ای عمل کنیم که کسی عقب نماند.

وی افزود: ما شاهد یک جهانی‌سازی منصفانه هستیم و باید تجارب خود را به اشتراک بگذاریم و فاصله بین کشورها را از بین ببریم و امیدواریم تشکیل مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه در این مسیر مؤثر باشد.

اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه امروز و فردا ۲۱ و ۲۲ خردادماه در سالن جلاس سران کشورهای اسلامی با حضور ۷۰ نفر از وزرای علم و فناوری و نمایندگان کشورهای عضو اسکاپ و رؤسای سازمان‌های بین‌المللی مرتبط با فناوری و نوآوری در حال برگزاری است.

در این مجمع نمایندگان فناوری و نوآوری ۵۰ کشور از جمله هند، چین، کره جنوبی، سنگاپور، روسیه، مالزی، اندونزی و نیز نمایندگانی از سازمان‌های بین‌المللی و نیز ۲۰ نماینده از آژانس‌های بین المللی تخصصی از قبیل (یونیدو- (UNIDO یا سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، سازمان همکاری اقتصادی ( اکو- Economic Cooperation Organization ) ، سازمان همکاری شانگهای، گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه ( D۸)، مقر دائمی مرکز منطقه‌ای مدیریت اطلاعات بلایا برای آسیا و اقیانوسیه (اپدیم) حضور دارند.

علمی ** ۹۳۴۰** ۱۰۵۵

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار