معاون استاندار: نانوایان قمی ملزم به رعایت مقررات اعلام‌شده هستند-مترجم - مترجم

معاون استاندار: نانوایان قمی ملزم به رعایت مقررات اعلام‌شده هستند-مترجم

مهرداد غضنفری امرایی عصر چهارشنبه در دومین کارگروه سیاست گذاری گندم، آرد و نان استان قم در سالن جلسات کارخانه آرد درخشان استان تاکید کرد: کارخانه‌های تولیدکننده آرد که مقررات را در زمینه تولید آرد سبوس‌دار رعایت می‌کنند، مورد تشویق قرار بگیرند و نیز همه تولیدکنندگان ملزم به رعایت قوانین در این زمینه هستند.

وی با اشاره به اهمیت وجود سبوس در نان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مردم در هنگام خرید، بیشتر به ظاهر نان توجه دارند؛ از این‌رو اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در زمینه مذکور لازم و ضروری است.

نوع مصرف آرد بر روی کیسه‌های تولیدی درج شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم نیز در این جلسه، با اشاره به برگزاری برخی از کارگروه‌ها در واحدهای تولیدی مرتبط، برگزاری این کارگروه را در یکی از واحدهای تولیدکننده آرد استان در همین راستا برشمرد.

محمود سیجانی با اشاره به مصوبه جلسه گذشته این کارگروه مبنی بر بحث سبوس‌گیری هشت تا ۱۲ درصد درباره آرد نان سنگک گفت: بر اساس آن مصوبه قرار شد تا کارخانه‌ها نوع مصرف آرد را بر روی کیسه‌های تولیدی آرد درج کنند.

امسال بیش از هفت هزار تُن گندم از کشاورزان قم خریداری شده است

همچنین مدیرکل غله و خدمات بازرگانی قم اعلام کرد: از خردادماه جاری تاکنون بیش از هفت هزار و ۵۰۰ تُن گندم و بیش از یک هزار و ۶۰۰ تُن دانه روغنی کُلزا از کشاورزان استان خریداری شده است.

بهزاد رادمنش در بخش دیگر سخنان خود، با تاکید بر رعایت مقررات و برخورد با متخلفان خاطرنشان کرد: نانوایی‌هایی که دارای پروانه کسب هستند، موارد قانونی را بیشتر رعایت می‌کنند و آموزش‌های لازم نیز به آنها داده می‌شود.

فاطمه عاملی رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل استاندارد قم نیز گفت: برخی از واحدهای نانوایی استان، شرایط لازم تخمیر برای تأمین خمیر مورد نیاز و نیز شرایط استاندارد و مناسب نگهداری آرد را ندارند و لازم است در این زمینه آموزش‌های لازم به نانوایان ارائه شود.

در این جلسه تعدادی از مسئولان و کارشناسان دیدگاه‌ها، نظرها و پیشنهادهای خود را درباره موضوع‌های مطرح شده در جلسه مذکور بیان کردند.

۷۴۰۶/ ۱۱۷۵

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار