مشاوره ترک اعتیاد شبانه روزی شما را تنها نمی گذارد-مترجم - مترجم

مشاوره ترک اعتیاد شبانه روزی شما را تنها نمی گذارد-مترجم

در جامعه امروز اعتیاد محدود به مصرف سنتی مواد مخدر نیست و به روش های متعددی دیده می شود.

مصرف مواد مخدر و روان گردان های صنعتی و سنتی ، مصرف انواع قرص ها و داروها، شرکت در مسابقات شرط بندی  و قمار بازی، همه و همه انواع مختلف اعتیاد هستند که متاسفانه در اکثر جوامع رایج شده اند.

با توجه به این که سن اعتیاد در اکثر جوامع پایین آمده است، بهتر است والدین اطلاعات خود را در این حوزه افزایش دهند و در مورد این گونه مسائل با فرزندان خود صحبت کرده و توصیه های لازم را به آن ها بدهند و آگاهی آن ها را نیز بالا ببرند.

در قدم اول باید از هر گونه اعتیاد پیشگیری کرد اما اگر فردی به مخدرها، روان گردان ها یا قمار بازی وابسته شد، نباید امید خود را از دست دهد. ترک انواع روان گران ها مانند ماری جوانا، انواع مخدر ها مانند ترامادول و ترک قمار بازی ممکن است سخت و پیچیده به نظر برسد، اما غیر ممکن نیست و با اراده فرد و کمک گرفتن از مشاورین این حوزه شدنی است.

برای بهره گیری از مشاوره ترک اعتیاد می توانید با مرکز سلام مشاور با شماره 02166081200 تماس بگیرید.

عوارض مصرف ماری جوانا

 ماری جوانا از جمله روان گردان هایی  است که در بین جوانان شایع شده و غالبا به صورت سیگار مصرف می شود اما دیده شده که این ماده به صورت بخار، ماده خوراکی و یا تنباکوی قلیان نیز مصرف شود. با توجه به این که ماده اصلی تشکیل دهنده این روان گردان شاهدانه است، اکثرا بر این باورند که مصرف ماری جوانا عوارضی در پی ندارد و  ضرری به فرد نمی رساند در حالی که اینطور نیست.

مهم نیست به چه میزان از این ماده مخدر مصرف می شود، مهم این است که با ورود این ماده به بدن ، سیستم عصبی و ایمنی فرد تحت تاثیر قرار می گیرد.

عوارض و نشانه های مصرف ماری جوانا به شرح زیر است:

گشاد شدن مردمک چشم ها و همچنین قرمزی چشم

پر خوری و اشتهای زیاد

سرگیجه داشتن

واکنش کند

 

مدت زمان از بین بردن اثر ماری جوانا یا گل به میزان مصرف و شرایط فرد بستگی دارد و نمی توان برای همه افراد نسخه کلی پیچید.

با توجه به این که مصرف این روان گردان عوارضی در پی دارد، برای از بین بردن این عوارض باید صبور باشید. توصیه می شود به هیچ عنوان برای از بین بردن اثرات ماری جوانا، خودسرانه داروی دیگری را مصرف نکنید و حتما از مشاورین حوزه کمک بگیرید و تحت نظر پزشک برای از بین اثرات ماری جوانا قدمی بردارید.

 

نشانه های مصرف ترامادول چیست؟

ترامادول یکی از قرص های اعتیاد آور است که افراد معمولا برای شادی آوری موقت این قرص، آن را مصرف می کنند. این قرص مصرف دارویی دارد اما متاسفانه برخی از افراد این قرص را بدون تجویز پزشک مصرف کرده و در نهایت به ترامادول وابسته می شوند.

یافتن راه های تشخیص افراد ترامادولی با توجه به نشانه ها و تغییراتی که در ظاهر و رفتار این افراد ایجاد می شود، سخت نیست ؛ مخصوصا اگر فرد مصرف کننده ترامادول نبوده و به تازگی به این مخدر روی آورده باشد.

خواب آلودگی

سرخ شدن چشم ها

کند شدن سرعت انجام کارها

نگاه های خیره و مات

عدم تمرکز در انجام کارها

بی اهمیت شدن نسبت به نظافت

عدم توجه به درس و تحصیل ( اگر مصرف کننده دانشجو یا محصل باشد)

خارش

و …

از جمله عوارض و نشانه های مصرف ترامادول است.

ترامادول و دیگر قرص ها و داروهای این چنینی خاصیت آرام بخشی دارند و  به همین دلیل مصرف این گونه مواد باعث تاثیر گذاری بر روی ساختار های ارتباطی مغز شده شود و در نتیجه  بعد از مصرف فرد از لحاظ روانی نیز دچار تغییراتی خواهد شد.

ترک ترامادول زمان بر و طولانی است اما غیر ممکن نیست ؛ اراده فرد، همچینن حمایت خانواده و کمک گرفتن از پزشک متخصص در این حوزه، ترک ترامادول را آسان تر می کند.

توصیه می شود ، برای ترک این گونه قرص ها، هرگز خودسرانه و بدون نظر پزشک، هیچ داروی دیگری را جایگزین نکنید و برای ترک ترامادول و امثال آن حتما با پزشک مربوطه مشورت کرده و گام به گام با پزشک خود پیش بروید تا بتوانید به طور کامل مصرف ترامادول را قطع کنید.

ترک اعتیاد به قمار

یکی از سرگرمی های مخرب و اعتیاد آور که متاسفانه در بین بعضی از افراد شایع شده ، قمار بازی است.

در قدم اول قمار مانند دیگر سرگرمی هاست و فرد فکر نمی کند به قمار اعتیاد پیدا کرده و حتی متحمل ضرر مالی شود.

قمار بازی علاوه بر روش سنتی، به روش های دیگری هم رایج شده و افراد به صورت اینترنتی نیز قمار می کنند.

این سرگرمی اعتیاد آور بعد از مدتی روان افراد را درگیر کرده و حتی ممکن است باعث از هم پاشیدگی خانواده ها شود.

 ترک قمار بازی آسان نیست اما غیر ممکن هم نیست و نیاز به صبر و حوصله دارد. برای یافتن راه حل ترک قمار و برای این که فرایند ترک قمار بازی را آسان تر طی کنید می توانید همزمان با مشاورین این حوزه مشورت نمایید و با کمک مشاور روح و روان خود را برای ترک آماده کرده و کم کم این سرگرمی مخرب را کنار بگذارید.

روش ها و توصیه های بسیاری برای ترک قمار پیشنهاد می شود اما این روش ها تا زمانی که فرد برای ترک قمار اراده نکرده نباشد و از لحاظ روحی برای این کار آماده نباشد، کارساز نیست.

پس توصیه می شود برای ترک قمار، در قدم اول  با مشاورین این حوزه مشورت کنید تا از لحاظ روحی برای این کار آماده شوید؛ می توانید از مشاورین تلفنی الو سلام مشاور بهره بگیرید تا در کمترین زمان بتوانید از راهنمایی کارشناسان مجرب ما بهره مند شوید.

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار