مردم هیروشیما به آزمایش هسته ای آمریکا اعتراض کردند-مترجم - مترجم

مردم هیروشیما به آزمایش هسته ای آمریکا اعتراض کردند-مترجم

روزنامه ژاپن تودی روز سه شنبه نوشت: این افراد با تجمع در بنای یادبود قربانیان بمباران اتمی در پارک یادبود صلح، پارچه نوشته هایی را در دست داشتند که هرگونه آزمایش هسته ای را محکوم می کرد.
“توشی یوکی میماکی” نماینده گروه بازماندگان بمباران اتمی در هیروشیما پس از این تحصن در گفت و گو با خبرنگاران گفت این گروه معتقد است که به رغم پیشرفتی چون تصویب پیمان منع سلاح های هسته ای در سازمان ملل، جهان تنها نیمی از مسیر نابودکردن سلاح های هسته ای را طی کرده است.
میماکی آمادگی برای متوسل شدن به احساسات عمومی از طریق آغاز یک جنبش جمع آوری امضا و اقدامات دیگر را اعلام کرد.
این گروه ها می گویند از طریق سفارت آمریکا نامه های اعتراضی برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، و دیگران خواهند فرستاد.
اعتراض مردم به آمریکا در حالی است که “سوگا” دبیر اول کابینه ژاپن می گوید آزمایش هسته ای زیربحرانی اخیر ایالات متحده، از سوی پیمان منع آزمایش های هسته ای سازمان ملل متحد قدغن نشده است، چرا که هیچ انفجار هسته ای ایجاد نکرد.
یوشیهیده سوگا گفت همزمان با دنبال کردن خلع سلاح هسته ای، گفت و گوهای بیشتری برای شیوه رسیدگی به چنین آزمایش هایی لازم است او گفت که ژاپن به دنبال جهانی عاری از سلاح هسته ای است.
سوگا گفت درک می کند که در این آزمایش، انفجار هسته ای رخ نداده است انفجار هسته ای از سوی پیمان جامع منع آزمایش های هسته ای سازمان ملل متحد قدغن است.
او بیان داشت که ژاپن برای اجرایی شدن این پیمان به عنوان گامی ویژه در راستای خلع سلاح هسته ای، اهمیت قائل است.
وی پس از آن افزود که آزمایش های هسته ای زیربحرانی و سایر آزمایش ها که انفجار هسته ای ایجاد نمی کنند باید در قالب بخشی از تلاش ها برای خلع سلاح هسته ای مورد گفت و گو قرار گیرند.
**آساق**1904**

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار