قطر: افق روشنی برای حل بحران شورای همکاری خلیج فارس مشاهده نمی شود-مترجم - مترجم

قطر: افق روشنی برای حل بحران شورای همکاری خلیج فارس مشاهده نمی شود-مترجم

آل ثانی در حاشیه سمینار اقتصادی سن پترزبورگ در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسیا الیوم افزود: ساختار منطقه ای شورای همکاری خلیج فارس به دلیل محاصره اعمال شده از سوی برخی از کشورها علیه قطر متزلزل شده است.

وی اظهار داشت: قطر در نتیجه فشارها و محاصره اعمال شده با مشکلات بسیاری مواجه شد اما دوحه با حفظ وحدت و اقدامات اتخاذ شده از سوی رهبرانش توانسته تقریباً تمامی این چالش ها را پشت سر بگذارد.

وزیر خارجه قطر خاطر نشان کرد: البته برخی از چالش های اجتماعی به طور مستقیم بر زندگی شهروندان قطری تاثیر گذاشته است زیرا شماری از خانواده ها دچار پراکندگی شدند و اهالی این کشور به سختی می توانند رهسپار اماکن مقدس در عربستان شوند و ساختار امنیت منطقه ای کشورهای عرب حوزه خلیج فارس هم در اثر این محاصره متزلزل شده است.

آل ثانی ادامه داد: دوحه در خصوص تلاش روسیه در تمامی زمینه های اقتصادی، سیاسی و امنیت منطقه ای به طور مداوم در حال رایزنی است و ما در صدد تقویت روابط خود با روسیه و سایر کشورها هستیم.

روابط ریاض،  ابوظبی،  منامه و قاهره با دوحه به دلیل انتشار اخباری منتسب به «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر دچار تنش و اختلافات شدید شد و سرانجام این امر در روز دوشنبه پانزدهم خرداد سال ۹۶ به قطع روابط سیاسی و اقتصادی میان آنها و محاصره قطر منجر شد که تاکنون این محاصره ادامه دارد.

خاورم ** ۱۴۸۷ *۱۴۳۶*

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار