فرار شهرک نشینان از مناطق مرزی با غزه-مترجم - مترجم

فرار شهرک نشینان از مناطق مرزی با غزه-مترجم

به گزارش روز جمعه پایگاه خبری فلسطین الیوم، دستکم ۱۰ خانواده از شهرک نشینان ساکن منطقه موسوم به «غلاف غزه» قصد دارند پیش از فرا رسیدن فصل تابستان این مناطق را ترک کنند.

شبکه ۱۳ تلویزیونی رژیم صهیونیستی با انتشار این خبر گزارش داد، این خانواده ها حدود یک سال است در منطقه غلاف غزه ساکن شدند، اما به دلیل بالاگرفتن تنش های چند ماه اخیر در این منطقه اعلام کردند که دیگر تمایل زندگی در این منطقه را ندارند.

بر اساس این گزارش، تصمیم شهرک نشنینان برای خروج از منطقه غلاف غزه باعث نگرانی شورای شهرک «شعرهنگیو» شده است؛ چراکه آنها می ترسند که دیگر شهرک نشینان نیز اقدامی مشابه انجام دهند.

طی درگیری های اخیر میان نیروهای مقاومت در نوار غزه و رژیم صهیونیستی، تعداد زیادی موشک به شهرک‌های نتیوت Netivot، اشکلون Ashkelon و «شعر هنگیو» Sha’ar HaNegev در اطراف باریکه غزه شلیک شد.

در پی حملات موشکی مقاومت، آژیر خطر در تمامی شهرک‌های صهیونیستی مجاور غزه به صدا درآمد و نظامیان صهیونیست از ترس نیروهای مقاومت در حالت آماده باش کامل قرار گرفتند.

در نیمه اردیبهشت گذشته و در پی شهادت چهار فلسطینی در راهپیمایی بازگشت توسط نظامیان اسرائیل، تنش میان غزه و اسرائیل افزایش یافت و غزه به مدت دو روز شاهد حملات اسرائیل بود. در آن زمان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور داد ارتش با شدت به حملات خود به نوار غزه ادامه دهد.

در حملات اسرائیل به نوار غزه ۲۵ فلسطینی شهید و ۱۵۰ نفر دیگر زخمی شدند. در مقابل رسانه‌های اسرائیلی از پرتاب موشک از غزه به اسرائیل و کشته شدن چهار شهرک نشین و زخمی شدن ۱۳۰ نفر دیگر خبر دادند.

این درگیری‌ها با وساطت مصر و سازمان ملل متوقف و آتش بس در نوار غزه برقرار شد.

شبس **۹۳۶۵**۱۶۱۳

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار