غیبت آزادکار عنوان دار گرجستان در بازی های اروپایی-مترجم - مترجم

غیبت آزادکار عنوان دار گرجستان در بازی های اروپایی-مترجم

یک سایت روس دلیل غیبت «گنو پتریاشویلی» قهرمان جهان در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ و دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ برزیل در بازی‌های اروپایی را جراحی باز از ناحیه زانو و گذراندن دوره نقاهت عنوان کرد.
هنوز مشخص نیست که آیا این کشتی گیر می‌تواند در رقابت‌های جهانی کشتی و گزینشی المپیک در قزاقستان به میدان برود یا خیر؟
رقابت‌های کشتی بازی‌های اروپایی سال ۲۰۱۹ میلادی در ۶ وزن المپیکی روزهای ۴ تا ۹ تیرماه سال جاری در شهر مینسک بلاروس برگزار می‌شود.
رقابت‌های جهانی کشتی و گزینشی المپیک روزهای ۲۳ تا ۳۱ شهریورماه در شهر نورسلطان کشور قزاقستان برگزار می‌شود و ۱۰۸ کشتی گیر (آزاد، فرنگی و زنان) در ۶ وزن المپیکی، سهمیه حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را بدست می‌آورند.

همچنین «اسکار پینو هیندز» فرنگی کار سنگین وزن کوبایی و دارنده مدال برنز رقابت‌های جهانی ۲۰۱۷ فرانسه و ۲۰۱۸ مجارستان قصد دارد برای حضور در المپیک توکیو، شانس خود را در رشته کشتی آزاد امتحان کند.

پس از آنکه «میهاین لوپز» غول سنگین وزن کوبایی که ۳ مدال طلای بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ پکن، ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ برزیل و همچنین ۵ مدال طلا و ۳ مدال نقره جهان و پنجمی المپیک ۲۰۰۴ آتن را در کارنامه دارد، اعلام کرد که می‌خواهد برای پنجمین بار در المپیک ۲۰۲۰ توکیو به میدان برود و شانس خود را برای کسب مدال طلا در این رقابت‌ها امتحان کند، «اسکار پینو هیندز» جانشین وی در تیم کشتی فرنگی کوبا با توجه به اینکه شانسی در مقابل این کشتی گیر ندارد به رشته کشتی آزاد رفت.
اسکار پینو در حال حاضر در ۲ رقابت جام جهانی کشتی آزاد در کشور روسیه و مسابقات قهرمانی پان آمریکن به میدان رفته است که در رقابت‌های قهرمانی قاره‌ی آمریکا نیز صاحب مدال برنز شد.
این کشتی گیر سنگین وزن کوبایی به دنبال این است که با حضور در رشته کشتی آزاد سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را بدست آورد تا وی نیز راهی آوردگاه مهم المپیک در کشور ژاپن شود.

وی همچنین در رقابت های کشتی فرنگی جام جهان پهلوان تختی که اوایل بهمن سال ۹۷ در شهر اندیمشک برگزار شد به همراه تیم کوبا حضور داشت و حتی در فینال موفق به شکست شهاب قوره جیلی نیز شد.

ترکیب تیم کشتی آزاد گرجستان برای حضور بازی‌های اروپایی در بلاروس نیز به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: لاشا لومتادزه
۶۵ کیلوگرم: ولادمیر خینچیگاشویلی (طلای المپیک، طلا، نقره و برنز جهان)
۷۴ کیلوگرم: آوتاندیل کنتچادزه (نقره جهان، طلای زیر ۲۳ سال جهان)
۸۶ کیلوگرم: ساندرو آمیناشویلی (برنز جهان)
۹۷ کیلوگرم: الیزبار اودیکادزه (برنز جهان)
۱۲۵ کیلوگرم: گیوی ماچاراشویلی

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار