عرضه محصولات ایرانی در بازار جهانی محتوا در روسیه-مترجم - مترجم

عرضه محصولات ایرانی در بازار جهانی محتوا در روسیه-مترجم

نمایندگانی از ۱۱ استودیوی ایرانی در این بازار دیده می‌شوند هر چند که تنها چهار استودیو ایرانی فرصت معرفی محصولات جدید خود را برای جذب سرمایه و یا شرکت‌های علاقه مند به همکاری در ساخت این پروژه‌ها پیدا کردند.

استودیوی راه رنگ یک، از شرکت‌های ایرانی حاضر در این نمایشگاه بود که از پروژه وولی بولی رونمایی کرد که مجموعه انیمیشنی ۵۲ قسمتی است که در آن داستان ماجراجویی‌های چهار کودک را روایت می‌کند که تلاش می‌کند تا با کمک بهم برخی از مشکلات واقعی دنیای فانتزی خود را حل کنند.
پروژه بعدی حاصل همکاری دو شرکت یار و پاسارگاد بود، فیلم انیمیشنی موسوم به مسافری از دایتیا، که داستانی با مضمونی علمی تخیلی دارد اما در عین حال با انتخاب پسری معلول به عنوان شخصیت اصلی داستان خود تلاش می‌کند تا از نگاهی متفاوت به دنیا نگاه کند.
ارائه سوم هم توسط استدیوی رویان و انیمیشن آنی و مانی انجام شد، مجموعه ۲۶ قسمتی آموزشی که با تمرکز روی توانمندسازی کودکان در روابط اجتماعی و احساسی خود متمرکز است.
آخرین پروژه ایرانی هم انیمیشن پارک دوستی بود، محصول جدید از استدیوی گوزن قرمز که پیش از این با انیمیشن آقای گوزن جوایز متعددی را در جشنواره‌های خارجی از آن خود کرده بود.

انیمیشنی با تکنیک استاپ موشن که قرار است تا ۲۶ قسمت ساخته شود.
تمامی پروژه‌های اخیر همچنان در شرایط پیش تولید یا تولید مقدماتی هستند و سازندگان ایرانی امیدوار به یافتن شرکای خارجی هستند.

اروپام ** ۱۳۴۶**

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار