طرح های راکد کشاورزی خلخال فعال شد-مترجم - مترجم

طرح های راکد کشاورزی خلخال فعال شد-مترجم

به گزارش ایرنا، خلیل نیکشاد روز پنجشنبه در آئین افتتاح یک طرح جدید گلخانه‌ای تولید گل رز هلندی در خلخال افزود: علاوه بر تلاش برای راه اندازی واحدهای تولیدی کشاورزی جدید، در سال جاری ۲ واحد مرغداری با ظرفیت ۴۰ تولید هزار قطعه و یک طرح دامداری با ظرفیت ۹۰ رأس گاو شیری و با ظرفیت اشتغال ۱۵ نفر دوباره فعال و به چرخه تولید بازگشت.

او اظهار داشت: در سال جاری سه طرح دامداری جدید با تسهیلات ۱۳ هزار میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفته و زمینه ایجاد ۱۲ فرصت شغلی جدید در بخش کشاورزی این شهرستان فراهم شد.

وی از افزایش سطح گلخانه‌های تولید گل رز هلندی خلخال از چهار هزار و ۵۰۰ متر در سال ۹۵ به ۲۰ هزار متر و با ظرفیت یک میلیون و۵۰۰ هزار بوته در هر دوره در سال جاری با راه اندازی سه گلخانه تولید این گل گرانبها خبر داد و افزود: با توجه به شرایط مطلوب آب و هوایی منطقه و استقبال سرمایه گذاران از طرح‌های گلخانه‌ای هم اکنون این شهرستان تبدیل به قطب اول تولید گل رز هلندی در استان اردبیل شده است.

او گفت: گلخانه جدید خلخال با مساحت هزار و ۵۰۰ متر مربع با استفاده از تسهیلات پنج میلیارد ریالی کم بهره از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و عشایری راه اندازی شده و با بهره برداری از این محل برای پنج نفر زمینه ایجاد اشتغال پایدار در بخش کشاورزی فراهم شد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

۷۱۱۹/‏۶۰۱۸

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار