طرح جنگ نظامی توسط آمریکا بلوف سیاسی است-مترجم - مترجم

طرح جنگ نظامی توسط آمریکا بلوف سیاسی است-مترجم

به گزارش ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی روز پنجشنبه در شورای اداری شهرستان کرمان افزود: آمریکایی‌ها در حوزه مباحث اقتصادی تمام تلاششان را کردند که جمهوری اسلامی را در سال ۹۶ از منظر اقتصادی در انزوا قرار دهند که موجب فروپاشی نظام شود و بیشتر هجمه نیز در بخش ناراضی کردن مردم از نظام بود.

وی تأمین معیشت مردم را وظیفه و دغدغه مسئولان دانست و اظهار داشت: سال ۹۶ برنامه ریزی دولت فعلی آمریکا این بود که اقداماتشان را به نحوی جلو ببرند که نتیجه آن اقداماتش فروپاشی درونی نظام آن‌هم از منظر نارضایتی مردمی اتفاق بیفتد البته افرادی که نابخردانه تصمیم اقتصادی گرفتند نیز در این بخش تأثیرگذار و سهیم بودند و این اقدامات نابخردانه طمع آمریکایی‌ها را بیشتر کرد.

پورابراهیمی گفت: هر جا اختلافات درونی نظام بیشتر می‌شود آمریکایی‌ها نسبت به جمهوری اسلامی ایران طمع بیشتری می‌کنند.

وی تاکید کرد: سال ۹۶ آغاز حرکت آمریکا برای فروپاشی اقتصادی در ایران و برنامه جامع آنها بود لذا سال ۹۷ رسماً اعلام و تمام تلاششان را کردند که ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب تحقق پیدا نکند و این مهم را با گستاخی اعلام داشتند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهوری سخیف آمریکا ادبیات سخن گفتن را بلد نیست تاکید کرد: سال ۹۷ سخت‌ترین سال اقتصادی این نظام بود و باید مدیریت صحیحی اعمال می‌شد.

وی گفت: یک دهم شوک ارزی که در ایران اتفاق افتاد می‌توانست یک کشور را دچار مشکل کند لذا تحمل این وضعیت توسط مردمی که سختی‌های زیادی را تحمل کرده بودند کار دشواری بود.

این نماینده مجلس با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم و ایجاد شوک اقتصادی در کشور ادامه داد: اکنون آمریکایی‌ها در این مانده‌اند چگونه با وجود مشکلات فقط با یک کلام رهبری آرامش در کشور حاکم می‌شود.

پورابراهیمی با بیان اینکه آمریکایی‌ها به هدف براندازی نظام نرسیدند تصریح کرد: در پایان سال ۲۰۱۸ تعبیر متفاوتی از نحوه مواجهشان با جمهوری اسلامی ارائه کردند.

پورابراهیمی گفت: آمریکایی ها بعد از آن تهدیدها، خروج از برجام و محقق نشدن فروپاشی انقلاب و نظام تهدیدهای چند ماه گذشته را مطرح کردند و مصمم شدند فشار بر جمهوری اسلامی ایران را از طرق سایر بخش‌ها اعمال کنند.

دست آمریکا در حوزه تحریم‌های اقتصادی خالی است

پورابراهیمی ادامه داد: آمریکایی‌ها دیگر هیچ ابزار تحریمی در حوزه اقتصادی علیه ایران ندارند و این اظهار نظر خودشان است و اکنون پایان تمام تهدیدها و تحریم‌های اقتصادی است.

وی تاکید کرد: تحلیل اکنون این است که آمریکایی‌ها در جنگ اقتصادی با دست خالی مقابل جمهوری اسلامی ایران ایستاده‌اند.

پورابراهیمی با اشاره به خروج آمریکایی‌ها از برجام تصریح کرد: ادبیات دشمن در این مهم شکست خورده است و مقاومت مردم و مسئولان عالم بروز موفقیت‌ها در عرصه اقتصادی روز به روز بیشتر مشخص می‌کند.

وی اظهار داشت: اکنون ایران در حوزه تجارت بین المللی و مراودات بانکی بین المللی زیر آتش توپخانه‌های آمریکا قرار دارد.

جمهوری اسلامی به ابرقدرت اقتصادی تبدیل می‌شود

پورابراهیمی گفت: جمهوری اسلامی ایران بعد از گذر از فشارهای اقتصادی فعلی به ابرقدرت اقتصادی تبدیل خواهد شد و ایران از این بحران عبور خواهد کرد.

وی مذاکره با آمریکا را به دلیل نداشتن ثبات در رفتار و گفتار و همچنین بی اعتبار بودن کاری بیهوده عنوان کرد و افزود: باید به افرادی که موافق مذاکره هستند گفت مذاکره قبلی به کجا رسیده که مجدد در پی انجام مذاکره هستید؟ و ادبیات دشمن در این زمینه شکست خورده است.

۳۰۹۲/ ۵۰۵۴

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار