صنعت ساختمان کشور نیازمند فناوری های نوین است-مترجم - مترجم

صنعت ساختمان کشور نیازمند فناوری های نوین است-مترجم

به گزارش ایرنا، رضا کامیاب مقدس روز سه شنبه در آئین افتتاح مرکز نوآوری تکنولوژی‌های پیشرفته ساختمانی با تسلیت شهادت حضرت علی (ع) و با اشاره به اینکه این مرکز در چارچوب قوانین وزارت علوم راه اندازی شده است افزود: کار مهم و اصلی این مرکز اتصال ایده ها در حوزه ساختمان به صنعت است.

وی ادامه داد: ایده‌های دانشجویان، اعضای هیات علمی و کسانی که در حوزه ساختمانی مستقل فعالیت دارند در این مرکز پذیرفته می‌شود تا خروجی آن تبدیل به یک محصول نوآورانه شود.

رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان صنعت ساختمان را محرک بخش اقتصادی کشور دانست و گفت: صنعت ساختمان کشور نیازمند به روز شدن و فناوریهای نوین است.

کامیاب مقدس تصریح کرد: استفاده از روش‌های جدید و فناوریهای نوین در کاهش قیمت تمام شده و ارتقا و افزایش ایمنی صنعت ساختمان تاثیر دارد.

وی تأکید کرد: پذیرفته نیست همچنان در صنعت سازه کشور از سیستم‌های سنتی در ساخت و سازها استفاده شود.

رئیس جهاد دانشگاهی استان کرمان یادآورد شد: تأسیس این مرکز سابقه غنی از جمله راه اندازی پژوهشکده زلزله و سازه، مرکز خدمات سنگ و ساختمان و غیره در جهاد دانشگاهی دارد.

کامیاب مقدس بیان داشت: یک مجموعه عملیاتی در کنار فعالیت‌ها و مؤلفه‌های معماری این مجموعه وجود دارد و علاوه بر اینکه تولید سازه‌ها را داریم؛ تعریف تک پودمان سازه‌های فضاکار نیز در مرکز جهاد دانشگاهی راه اندازی شده که در آینده نزدیک فعالیت می کند.

مرکز نوآوری تکنولوژی‌های پیشرفته ساختمانی به همت جهاد دانشگاهی و با حضور محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و جمعی از دانشگاهیان کرمان افتتاح شد.

۹۸۹۵/ ۵۰۵۴

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار