شهرداری خلخال 87 ساله شد-مترجم - مترجم

شهرداری خلخال 87 ساله شد-مترجم

به گزارش ایرنا، فاطمه جوادی روز پنجشنبه در آئین پاسداشت و تجلیل از تلاش شهرداران ادواری افزود: شهرداری خلخال در سال ۱۳۱۱ به صورت مشترک با بخشداری شهرستان آغاز بکار کرده و در سال ۱۳۱۴ از بخشداری جدا و مستقل شده است.

وی هدف از برگزاری این آئین را که نخستین بار در بین ۳۰ شهر استان اردبیل برگزار می‌شود را تشکیل اتاق فکر، استفاده از تجریبات شهرداران سابق و ارج نهادن به تلاش همه افرادی دانست که در گذشته و با توجه به اعتبارات وامکانات موجود برای توسعه خلخال تلاش کرده‌اند.

وی از هزینه کرد اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات درآمدی شهرداری برای اجرای پروژه‌های عمران شهری از جمله تولید و پخش ۲۵ هزار تن آسفالت در سال گذشته توسط شهرداری خلخال خبر داد و گفت: قطع کمک های اعتباری ماهانه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی سازمان همیاری شهرداری‌های کشور از اول سال گذشته و افزایش محدودیت‌های اعتباری مانع از اجرای طرح های توسعه و عمران شهری نشده است.

فریدون بابایی، فرماندار شهرستان خلخال نیز در این مراسم اظهار کرد: قطعاً هر شهرداری که در شهر خلخال حضور یافته در حد وسع و توان و اعتبارات موجود برای آبادانی و عمران منطقه تلاش کرده و شهرداری به عنوان یک نهاد غیردولتی همواره به عنوان یک نهاد خودگردان در خدمت شهروندان است.

وی با بیان اینکه تجلیل از شهرداران ادوار گذشته احترام به تجربه و تلاش آنها در مقاطع زمانی مختلف است، افزود: شهرستان خلخال با برخورداری از بیش از ۱۲۰ کیلومتر هم‌مرز مشترک با استان گیلان یکی از بهترین مناطق گردشگری در استان اردبیل است.

در این مراسم که با حضور اعضای شورای اسلامی ادوار گذشته و معتمدین شهر برگزار شد، از خانواده چهار شهردار مرحومین بابک نوعی، جمشید خاک نژاد، فیروز مهدوی و محمد صادق شریفیان و همچنین ۱۶ شهردار اکبر خالقی، بهروز شجاعی، فرهنگ خاک نژاد، سید مسعود نقیب، سید محبوب احمدی، نجات عبداللهی، بخشعلی پیام، پرویز حقی، جواد نعمتی، سید محمد ساده روح، علی درویشی و علی علایی با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

۷۱۱۹/‏۶۰۱۸

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار