سه خبر کوتاه اجتماعی و فرهنگی از گیلان-مترجم - مترجم

سه خبر کوتاه اجتماعی و فرهنگی از گیلان-مترجم

دادستان ماسال علی شالیکار عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر ضرورت حفظ و نگهداری جنگل ها و منابع طبیعی افزود: طی گزارش های واصله افرادی بدون مجوز مبادرت به ساخت و ساز در اراضی ملی کردند که ماموران منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان با همراهی نماینده دادستانی برای بررسی موضوع به مناطق جنگلی و ییلاقی آن اعزام شدند.
وی تصریح کرد: با اعزام نیروهای دستگاه های مربوطه، بخش هایی از اراضی ملی در مناطق خریدول، نیلاش، دیگاه، سراکه و شالما، تالی بنه، شنبه راه و تاسکوه شامل عرصه و اعیان که تحت تصرف متجاوزان قرار داشت، با حکم قضایی آزادسازی شد.

شهرستان ماسال با دو بخش مرکزی و شاندرمن در ۴۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

** دستگیری سارقی در حرم امام زادگان آستارا

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا از دستگیری سارق آلومینیوم قاب های عکس شهدای آرامستان امام زادگان این شهرستان خبر داد.

جمشید مهدوی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این سارق حدود ۳۰ ساله از یک ماه پیش آلومینیوم‌های قاب عکس شهدا را شبانه سرقت و در گوشه‌ای از آرامستان انبار می‌کرد که امروز با هوشیاری خادمان حرم شناسایی شد.

وی افزود: ارزش آلومینیوم‌های سرقتی حدود ۲۰ میلیون ریال است و سارق با حضور به موقع عوامل انتظامی پاسگاه بخش لوندویل دستگیر و تحویل مقام قضائی شد.

آستان امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) از فرزندان امام موسی کاظم (ع) در هفت کیلومتری جاده آستارا به تالش، مورد توجه عاشقان اهل بیت (ع) و زائران داخلی و خارجی است و در رونق گردشگری مذهبی آستارا تأثیر زیادی دارد.

** ثبت نام دانشجویان و اساتید برای اعزام به عتبات عالیات در گیلان

رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه گیلان از ثبت نام دانشجویان و اساتید این دانشگاه برای اعزام به عتبات عالیات خبر داد.

سعید رهسپار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان نسبت به اعزام دانشجویان و اساتید به عتبات عالیات در مرداد و شهریور ماه سال جاری اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه علاقمندان برای ثبت نام در قرعه کشی (انتخاب برای اعزام به عتبات عالیات) تا هفتم تیرماه سال جاری فرصت ارسال مشخصات خود را به سامانه پیامکی ۵۰۰۰۵۴۲۰۱۰۷۰۱۰ دارند، اظهار کرد: دانشجویان و اساتید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان با شماره ۳۳۶۹۰۵۵۶_ ۰۱۳ تماس گیرند.

وی خاطر نشان کرد: اعزام پروازی با اعطای وام ۳۰ میلیون ریالی ویژه اساتید، دانشجویان متاهل و دانشجویان دختر، اعزام زمینی با اعطای وام ۱۵ میلیون ریالی ویژه دانشجویان دختر و اعزام زمینی با اعطای وام ۱۵ میلیون ریالی ویژه دانشجویان پسر در نظر گرفته شده است.

۷۲۸۶ /‏۷۱۰۵ / ۷۱۲۴‬ / ‏‬ ۷۲۹۶/‏۲۰۰۷/‏

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار