سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی برای ساخت یک هتل در منطقه آزاد چابهار-مترجم - مترجم

سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی برای ساخت یک هتل در منطقه آزاد چابهار-مترجم

عبدالرحیم کردی چهارشنبه شب در بازدید معاون رئیس جمهوری و رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: منطقه آزاد در بحث گردشگری اقدامات خوبی را در سالهای اخیر آغاز کرده که از جمله آن می توان به صدور مجوز برای ۹ هتل و مجموعه اقامتی و بومگردی اشاره کرد.

وی بیان کرد: استقبال بخش خصوصی در آماده سازی زیرساخت‌های گردشگری بی نظیر است.

رئیس هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: هتل پنج ستاره سدس با زیربنای ۱۰۲ هزار مترمربع در ۲ بلوک در مدت ۶۰ ماه با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در این منطقه در حال اجراست و تاکنون پیشرفت خوبی داشته است.

وی ادامه داد: مجموعه اقامتی و پذیرایی بومگردی «دُربلوچ آبکان» نیز در منطقه آزاد چابهار با حضور بخش خصوصی آغاز شده و این مجموعه در باغ آبکان دارای سوئیت های اقامتی ۲ نفره، چهار نفره و VIP، رستوران سنتی، فروشگاه‌های صنایع دستی، سالن بیلیارد، کافی شاپ، آلاچیق‌ها، تفرجگاه و محل بازی بچه‌هاست.

کردی تصریح کرد: نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی در این منطقه پس از راه اندازی توانسته برای فروش آثار دستان زنان و مردان هنرمند مؤثر باشد و در آینده نیز با برگزاری جشنواره‌ها و کارگاه‌های مختلف این بخش را حمایت ویژه خواهیم کرد.

وی گفت: نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی منطقه آزاد چابهار برای حمایت از صنعتگران و تولید کنندگان سیستان وبلوچستان و برای نمایش و فروش صنایع دستی این استان توسط سازمان منطقه آزاد چابهار راه اندازی شده است.

رئیس سازمان منطقه آزاد چابهار بیان کرد: این سازمان در سال های اخیر با برنامه ریزی منسجم و اختصاص اعتبارات لازم موفق به درآمدزایی‌هایی در حوزه گردشگری شده.

وی بیان کرد: منطقه آزاد چابهار در آماده سازی زیرساخت‌ها و جذب گردشگر از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند و مطالعات پیکره گردشگری را تکمیل و طرح‌هایی را برای اجرا به سرمایه گذاران ارائه کرده است.

کردی ادامه داد: امیدواریم چابهار با توجه به موقعیت راهبردی و داشتن ظرفیت‌های مناسب تفریحی و گردشگری پس از تکمیل زیرساخت‌ها به قطب گردشگری ایران تبدیل شود، این امر با حضور بخش خصوصی و حمایت‌های دولتی امکان پذیر است.

وی طرح پرورش شتر مرغ، تمساح و شهرک‌های بزرگ پتروشیمی و فولاد را از کارهای خوب برای اشتغالزایی و توسعه استان سیستان وبلوچستان عنوان کرد و افزود: حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری در منطقه آزاد چابهار قوت قلبی برای توسعه و آبادانی منطقه است.

۳۰۴۳**۳۲۱۳

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار