روز قدس نماد مقاومت در برابر رژیم اشغالگر قدس است-مترجم - مترجم

روز قدس نماد مقاومت در برابر رژیم اشغالگر قدس است-مترجم

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد تقی کرامتی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در اقدامی هوشمندانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان «روز جهانی قدس» نامگذاری کرد و از مسلمانان جهان خواست که در این روز همبستگی خود را برای حمایت از فلسطین و مقابله با ایمن سازی رژیم صهیونیستی به نمایش بگذارند.

وی اظهار داشت: این در حالی بود که تمام رسانه‌های دنیا، استکبار جهانی و کشورهای عربی که وارد سازش با رژیم صهیونیستی شدند در صدد به فراموشی سپردن حقوق مردم فلسطین بودند.

امام جمعه گلپایگان خاطرنشان کرد: با چاره اندیشی امام خمینی (ره) در برگزاری روز قدس، موضوع فلسطین برغم میل استکبار در صدر مسائل جهان اسلام قرار گرفت و در نتیجه امروز رژیم صهیونیستی در بدترین شرایط موجود و مساله انتفاضه فلسطین در بهترین وضعیت قرار گرفت و تنفر جهانی نه تنها در بین مسلمانان بلکه در بین انسان‌های دارای وجدان بیدار علیه این رژیم برانگیخته شده است.

کرامتی با اشاره به اینکه امروز در شرایطی قرار داریم که با یک تصمیم غیرمعقول آمریکا در به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و دیگر توطئه استکبار در منطقه و علیه جمهوری اسلامی مواجه هستیم بر ضرورت حضور گسترده مردم شهرستان گلپایگان در راهپیمایی روز قدس امسال در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و شکست توطئه‌های استکبار تاکید کرد.

صادق جباری مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلپایگان به خبرنگار ایرنا گفت: مردم انقلابی شهرستان ساعت ۱۲ روز جمعه دهم خردادماه ۹۸ از میدان ۱۷ شهریور این شهر در مسیر خیابان‌های امام خمینی (ره)، آیت الله سعیدی و مسجد جامع تا مصلی نمازجمعه راهپیمایی روز جهانی قدس را برگزار می‌کنند.

شهرستان گلپایگان در ۱۸۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.

۶۰۲۶/‏/۷۱۳۸

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار