رسانه ملی متعلق به همه سلایق جامعه است-مترجم - مترجم

رسانه ملی متعلق به همه سلایق جامعه است-مترجم

به گزارش ایرنا علی دارابی روز چهارشنبه در مراسم معارفه رئیس جدید صدا و سیمای مرکز گیلان در رشت افزود: بیان مطالبات مردمی جزو تأکیدات این رسانه در سراسر کشور است و صدا و سیما از اینکه برخی به آن برچسب دولتی بزنند، نگرانی نداشته باشد چرا که دولت‌ها حاصل رأی اکثریت مردم هستند و می باید به رأی مردم احترام گذاشت.

وی با تاکید بر اینکه باید زحمات و خدمات دولت به شایستگی منعکس شود اظهار داشت: کشور امروز به یک کارگاه سازندگی، توسعه و پیشرفت تبدیل شده و باید این موضوع به شایستگی برای مردم تبیین شود.

وی با بیان اینکه رسانه باید حامی و همراه مسئولان باشد اظهار داشت: مشکلات زیاد و منابع محدود است، اما رسانه‌ها باید هویت و رسالت مردمی خود را حفظ کنند؛ دشمنان تاکنون از هیچ توطئه ای برای ضربه زدن به نظام فروگذار نکرده اند اما برخی نقایص به خود ما برمی گردد و اینکه همه نقص‌ها را متوجه دشمن بدانیم اغراق آمیز است.

دارابی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولیدات صدا و سیما می‌بایست بر اساس نیاز مخاطب تهیه و مبتنی بر معیارها، ضوابط دینی و هنجارهای اخلاقی در جامعه باشد و سبک ایرانی – اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

وی گیلان را بر اساس پیشینه غنی تاریخی و فرهنگی، مام ایران خواند و گفت: این استان مینیاتوری از ایران بزرگ است و در کنار زیبایی های فراوان، برای توسعه و پیشرفت نیاز به سرمایه گذاری و حمایت دارد.

وی با اشاره به در حال تولید بودن سریال ۳۰۰ قسمتی ” مادر ” که بیان تاریخ ایران به روایت استان گیلان در این خطه سبز است، از مسئولان استان خواست دست به دست رسانه داده و برای بهره برداری از این تولید فرهنگی همراه باشند.

مراسم معارفه محمدباقر باقرزاده مدیرکل جدید صدا و سیمای گیلان با حضور جمعی از مدیران در استودیو نور صدا و سیمای گیلان برگزار و از زحمات حسن ظهیری مدیرکل پیشین این رسانه قدردانی شد.

۱۸۸۱ / ‏‬ ۲۰۰۷/‏

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار