دست و پا زدن های نتانیاهو پیش از سفر آبه به تهران-مترجم - مترجم

دست و پا زدن های نتانیاهو پیش از سفر آبه به تهران-مترجم

نتانیاهو در حساب توئیتری خود با بیان اینکه «امروز تلفنی با نخست وزیر ژاپن گفت و گو کردم.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای انحراف افکار عمومی از شکست مفتضحانه اش در تشکیل کابینه، در ادامه اقدامات ایران هراسانه اش مدعی شد: به آبه گفته ام که باید فشارها برای کنترل اقدامات خصمانه ایران در منطقه ادامه یابد.

نتانیاهو در پایان گفت: از بهبود روابط اسرائیل و ژاپن و افزایش سرمایه گذاری ژاپنی‌ها سخن گفتیم. ما به تحکیم روابط خود ادامه خواهیم داد.

تلاش‌های ناکام نتانیاهو درحالی صورت می‌گیرد که دولت ژاپن به صورت رسمی اعلام کرد آبه” ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد ۹۸) برای دیدار و گفت و گو با مقامات جمهوری اسلامی ایران، به تهران می‌آید.

سفر آبه به ایران نخستین سفر یک نخست وزیر ژاپنی به تهران پس از انقلاب اسلامی است. پیش از او “تاکئو فوکودا” در سال ۱۹۷۸ به ایران سفر کرده بود در این سفر که همزمان با نودمین سالگرد تأسیس روابط دیپلماتیک دو کشور روی می‌دهد آبه با رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار خواهد کرد.
آبه در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک در توکیو با ترامپ اواخر ماه مه ۲۰۱۹ (اوایل خرداد ۱۳۹۸) اعلام کرده بود که می‌خواهد تلاش‌هایی را برای تسهیل گفت و گوها میان واشنگتن و تهران بکار گیرد تا از تنش‌ها کاسته شود که با استقبال ترامپ مواجه شد.

شبس **۹۳۶۳**۹۱۲۲

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار