حفاظت از محیط زیست از تاثیرات مهم ایجاد تصفیه خانه در لرستان است-مترجم - مترجم

حفاظت از محیط زیست از تاثیرات مهم ایجاد تصفیه خانه در لرستان است-مترجم

به گزارش ایرنا، حمیدرضا کرموند روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب استان با اجرای طرح‌های ارزشمند درحوزه شبکه‌های خط انتقال فاضلاب و عملیات اجرایی ساخت پنج تصفیه خانه فاضلاب درشهرهای استان گام بزرگی را درراستای حفاظت از محیط‌زیست و ارتقای بهداشت عمومی برداشته است.

وی بیان کرد: با به بهره برداری رسیدن پنج تصفیه خانه تمامی شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت از تصفیه خانه فاضلاب بهره‌مند خواهند شد.

وی اضافه کرد: در دنیای کنونی موضوع دفع و دور کردن بهداشتی فاضلاب خانگی به عنوان یکی از شاخص‌های اصلی زیست محیطی مطرح است.

کرموند ادامه داد: به این دلیل سازمان بهداشت جهانی همیشه تاکید می‌کند که لوله کشی آب شهری وقتی اهمیت و ارزش اصلی خود را خواهد داشت که در جوار آن شبکه جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب نیز وجود داشته باشد.
وی افزود: حفاظت و حراست و صیانت از محیط زیست، ارتقای سطح بهداشت جامعه، جلوگیری از آلودگی منابع آب‌های زیرزمینی، تلطیف هوا با توسعه فضای سبز، جلوگیری از مصرف فاضلاب خام در کشاورزی و مزارع، اشتغالزایی طرح و استفاده از کود تولیدی از تأثیرات راه اندازی تصفیه خانه‌ها است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان گفت: به این منظور طراحی و اجرای این تصفیه خانه‌ها به صورت کاملاً مهندسی و بی نقص، همواره مدنظر مهندسان و کارشناسان فعال شرکت آب و فاضلاب استان است.

کرموند اظهار داشت: این تصفیه خانه‌ها از قسمت‌های مختلفی از جمله ایستگاه پمپاژ، واحد آشغالگیری، واحد دانه گیری، حوض ته نشینی اولیه، حوض هوادهی، حوض ته نشینی نهایی، فیلترهای چکنده، واحدکلرزنی و واحد پردازش لجن تشکیل شده‌اند.

۳۲۱۰/‌۷۲۷۳

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار