حضور نخست‌وزیر ژاپن در تهران حاصل رویکرد عقلایی ایران است-مترجم - مترجم

حضور نخست‌وزیر ژاپن در تهران حاصل رویکرد عقلایی ایران است-مترجم

علی لاریجانی امروز- چهارشنبه – در حاشیه نخستین سالگرد درگذشت حجت‌الاسلام احمد احمدی در جمع خبرنگاران درباره حضور «آبه شینزو» نخست‌وزیر ژاپن در تهران، اظهار داشت: در مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای ما همیشه با دوستانمان و کشورهایی که علاقمند هستند گفت و گو داریم. ژاپن یکی از کشورهایی است که در سال‌های گذشته همیشه با جمهوری اسلامی ایران رایزنی و مراودات اقتصادی داشته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همچنین از کشورهای اروپایی مانند آلمان، افرادی به تهران سفر کرده‌اند و حجت‌الاسلام روحانی، رئیس‌جمهوری هم به منظور حضور در اجلاس شانگهای سفری به خارج از کشور دارند و با بسیاری از مسئولان کشورهای مختلف مانند روسیه و چین ملاقات‌هایی خواهند داشت.

وی ادامه داد: این موضوع نشان می‌دهد که موضِع جمهوری اسلامی ایران برای حل مسائل، از طریق گفت‌وگو است. اگر طرف‌های مختلف در این موضوع اهلیت لازم را داشته باشند و درست عمل کنند، حل و فصل مسائل راحت‌تر انجام می‌شود.
‌لاریجانی در عین حال گفت: متأسفانه آمریکایی‌ها در حال ایجاد مشکل هستند، لذا حضور آبه شینزو، نخست وزیر ژاپن در تهران حاصل رویکرد عقلایی ایران است که مسائل را از طریق گفت‌وگو دنبال می‌کند.

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار