حدود ۲ میلیارد ریال برای تکمیل کتابخانه عمومی رشتخوار تخصیص یافت-مترجم - مترجم

حدود ۲ میلیارد ریال برای تکمیل کتابخانه عمومی رشتخوار تخصیص یافت-مترجم

مجید رضایی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: علاوه بر این ۵۰۰ میلیون ریال نیز توسط خیران و نیکوکاران روستای فتح آباد رشتخوار برای تکمیل این طرح اهدا شد.

وی با بیان اینکه ساخت کتابخانه عمومی فتح آباد رشتخوار به علت نبود اعتبار مورد نیاز هفت سال به طول انجامیده است افزود: با همت دولت تدبیر و امید در تخصیص اعتبار مورد نیاز، روند تکمیل این طرح شتاب خواهد گرفت.

وی با اشاره به جایگاه کتابخانه عمومی فتح آباد رشتخوار که یکی از بزرگترین روستاهای بخش مرکزی این شهرستان است، بر لزوم اهتمام بیشتر مسئولان و متولیان در تکمیل این طرح تاکید کرد و اظهار داشت: این کتابخانه به عنوان یکی از مهمترین مراکز فرهنگی، با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، با اعتبارات دولتی و مشارکت خیران در دست ساخت است.

رضایی گفت: عملیات اجرایی کتابخانه عمومی فتح آباد که از سال ۹۱ آغاز شده است حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تخصیص اعتبار مورد نیاز در آینده نزدیک تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: شهرستان رشتخوار با ۶۵ هزار نفر جمعیت دارای دو کتابخانه عمومی در شهرهای جنگل و رشتخوار با بیش از ۳۸ هزار جلد کتاب است که سالانه پذیرای تعداد بسیاری از کاربران در رده‌های سنی مختلف می‌باشند.
حدود ۳۰ روستا در این شهرستان فاقد کتابخانه هستند و طی ۱۰ سال گذشته قرار بود در روستاهای بزرگ شهرستان، ۶ کتابخانه عمومی با همکاری اداره کل کتابخانه خراسان رضوی احداث شود که این امر به رغم اهدای زمین از سوی شوراهای اسلامی و دهیاران تاکنون محقق نشده است.

۷۰۷۹/‏ ۷۴۹۳ / ‏‬ ۶۰۵۳

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار