حدود ۱۵ میلیارد ریال برای حوزه آبخیز داری بیجار جذب شده است-مترجم - مترجم

حدود ۱۵ میلیارد ریال برای حوزه آبخیز داری بیجار جذب شده است-مترجمبه گزارش خبرنگار ایرنا، قدیر آرین روز پنجشنبه در نشست خبری اظهار داشت: سال گذشته از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ۱۰ میلیارد ریال برای احداث سدهای رسوب گیر و دیوار ساحلی جذب شده است.
وی افزود: این اعتبار برای احداث یک ههزار هزار و۵۰۰ متر مکعب سد رسوب گیر و ۷۱۲ متر مربع دیوار ساحلی هزینه شده است.
آرین یادآور شد: اعتبار پنج میلیارد ریالی دیگر نیز برای حوزه باباسرخه و قره طوره با ۳۰ درصد رشد در بودجه ۹۷ مصوب شده بود که امسال جذب شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بیجار افزود: جذب ۱۵ میلیارد ریال برای حوزه آبخیز داری در شهرستان طی یک سال بی سابقه است.
وی تاکید کرد: طرح‌های مطالعاتی دیگری در حوزه کلوچه از توابع شهرستان به اتمام رسیده است که نیازمند اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال در سال جاری است.
آرین با اشاره به فواید تقویت حوزه آب خیزداری داری گفت: یکی از مهمترین فواید تقویت این حوزه، پیشگیری از وقوع سیلاب است.
وی در ادامه به افزایش احتمال آتش سوزی در مراتع شهرستان اشاره کرد و یاد آورد شد: کلیه امکانات و نیروی انسانی اداره منابع طبیعی برای مقابله با آتش سوزی مراتع در آمادگی کامل هستند اما همیاری و مراقبت مردم در پیشگیری از وقوع چنین حوادثی بسیار موثر است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بیجار تصریح کرد: با توجه به افزایش احتمال آتش سوزی در مراتع، تجهیزات یگان حفاظت منابع طبیعی به سه دستگاه دمنده، آتش کوب و لباس مناسب حریق مجهز شده و هماهنگی‌های لازم جهت اطفاء حریق با دهیاری‌ها، بخش داران و بسیج شده است.
وی افزود: سامانه سراسری ۱۵۰۴ برای دریافت گزارشات مردمی بصورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی است.
شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.
۹۹۴۳/۳۰۳۴

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار