حاشیه‌های دیدار سپاهان و پرسپولیس در نقش جهان اصفهان-مترجم - مترجم

حاشیه‌های دیدار سپاهان و پرسپولیس در نقش جهان اصفهان-مترجم

به گزارش ایرنا، این دیدار در حالی که همگان با نزدیک شدن دقیقه ١٢٠ منتظر شنیدن سوت پایان و ضربات پنالتی بودند با گل بخودی سپاهان به نفع میهمان تمام شد.
این مصاف نفس گیر بارها با تنش بین بازیکنان، نیمکت نشینان دو تیم و اعتراض شدید به داور از سوی حاضران در ورزشگاه همراه بود.

شکست سپاهان در خانه کام تماشاچیان سپاهان را تلخ کرد و شماری از آنان در بیرون از ورزشگاه با پرسپولیسی درگیر شدند که با حضور عوامل نیروی انتظامی به پایان رسید.

با وجود اینکه مسابقه فوق می‌توانست با تکمیل ورزشگاه نقش جهان به ظرفیت ٧۵ هزار نفر همراه باشد به دلیل مسائل امنیتی فقط ۴۵ هزار بلیت عرضه شد تا سکوهای خالی کم نباشد و بلیت‌ها به صورت ۷۰ درصد به ۳۰ در اختیار هواداران تیم‌های میزبان و میهمان قرار گرفت.

وزش باد در با شدت بیشتری در نیمه نخست و با شدت کمتر در ۴۵ دقیقه دوم انواع و اقسام کاغذ و پلاستیک و همچنین بادکنک‌های رنگی را به زمین چمن آورده بود.

محورهای مواصلاتی شرقی و غربی مشرف به ورزشگاه نقش جهان پیش و پس از این مصاف با ترافیک سنگین رو به رو بود.

در بیرون از محل بازی بین تماشاچیان دو تیم و همچنین روی سکوها بین هواداران سپاهان در ورزشگاه نقش جهان تنش رخ داد، که با وساطت نیروهای امنیتی پایان یافت.

تمام ۴۵ هزار بلیت مسابقه فوتبال سپاهان و پرسپولیس تهران در نیمه نهایی جام حذفی حدود ساعت ١۴ روز چهارشنبه به فروش رفت و عرضه بلیت پایان یافت.

درهای ورزشگاه نقش جهان از ساعت ۱۷ به روی باز هواداران شد.

این مصاف حساس ناظر ویژه کمیته انضباطی داشت و سخنگوی ورزشگاه چندبار از تمامی هواداران خواست که اصول اخلاقی را رعایت کرده تا دیدار شاهد کمترین تنش و مشکلی باشد و یادآور شد که محل استقرار تماشاچیان به دوربین مجهز است.

ورزشگاه انقلاب برای فروش بلیت به هواداران پرسپولیس و ورزشگاه‌های تختی، پیروزی، باغ فردوس و همچنین خیابان باغ دریاچه روبروی کوچه باغ رستگار برای فروش بلیت عادی و «وی آی پی» (VIP) به تماشاگران سپاهان در نظر گرفته شده بود.

پیش از آغاز مسابقه از ابراهیم میرزابیگی پیشکسوت داوری تجلیل شد.

اوایل نیمه نخست چند ترقه به زمین پرتاب شد.

در نیمه نخست به دفعات بین نیمکت نشینان دو تیم تنش رخ داد که نقش محسن خلیلی سرپرست پرسپولیس و مانوئل تکسیرا مربی سپاهان در این زمینه پررنگ‌تر بود.

دروازه بانان دو تیم پیش و در حین مصاف به شدت تشویق شدند.

شماری از تماشاچیان در هنگام خروج بازیکنان میهمان بطری آب به سمت آنان پرتاب کردند.

سردار مهدی معصوم بیگی فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان بین دو نیمه در زمین حاضر شد و از وضعیت امنیتی و جایگاه تماشاگران بازدید کرد.

وضعیت اینترنت در جایگاه خبرنگاران نامناسب بود و با قطعی مواجه می‌شد و شمار زیادی افراد متفرقه نیز در این محل نشسته بودند.

۶٠٢٠/‏۶۰۲۶/‏

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار