ثبت غیرحضوری درخواست های بیمه شدگان تامین اجتماعی گیلان امکان پذیر شد-مترجم - مترجم

ثبت غیرحضوری درخواست های بیمه شدگان تامین اجتماعی گیلان امکان پذیر شد-مترجم

جمیل حق پرست روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این اقدام به صورت کشوری با هدف تحقق اشاعه خدمات الکترونیک بمنظور افزایش رضایتمندی، تسریع در پاسخگوئی و کاهش هزینه های مراجعان انجام گرفته است.

وی افزود: بیمه شدگان تامین اجتماعی استان گیلان برای صدور، تمدید و تجدید دفترچه های درمانی بایستی از طریق سامانه (غیرمتمرکز خدمات غیرحضوری طرح نوربخش) به نشانی eservices.tamin.ir اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از خدمات متنوع سامانه یاد شده، منوط به ثبت نام و ایجاد حساب کاربری است بنابراین افرادی که پیش از این برای سایر خدمات غیرحضوری شامل مشاهده اینترنتی سوابق ثبت نام کرده و حساب کاربری آنها ایجاد شده، به ثبت نام دوباره نیازی ندارند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان بیان داشت: تمامی بیمه شدگان، کارفرمایان و بازنشستگان بمنظور بهره برداری از سامانه خدمات غیرحضوری می‌توانند با مراجعه به نشانی یاد شده، نسبت به ثبت نام و طرح درخواست‌ها در قالب منوهای پیش بینی شده اقدام کنند.

وی اضافه کرد: این سامانه بستری مطمئن برای انجام فرایندهای کاری بوده که افزایش دقت، سرعت، قابلیت دسترسی در تمام ساعات شبانه روز، کاهش هزینه های ترددهای غیرضروری و جلوگیری از هدررفت زمان برای مخاطبان را دربر دارد.

بر اساس آخرین آمار، افزون بر ۴۱۶ هزار بیمه شده اصلی و افزون بر ۱۲۶ هزار مستمری بگیر به اتفاق افراد تبعی تحت پوشش تامین اجتماعی استان گیلان هستند.

۷۲۸۶ /‏۶۰۳۰

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار