بیش از ۱۸۰۰ خیّر خویی در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت دارند-مترجم - مترجم

بیش از ۱۸۰۰ خیّر خویی در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت دارند-مترجم

قادر ولی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در شهرستان خوی، ۳۱۰ نفر مشمول طرح محسنین و ۶۰۰ نفر مشمول طرح اکرام ایتام است.

وی اضافه کرد: امسال حامیان خیّر در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین در طول ماه رمضان، بیش از سه میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال به ایتام نیازمند و فرزندان محسنین این شهرستان کمک کرده اند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) خوی اظهار داشت: این حامیان و خیّران از ۳۰۰ هزار تا ۲ میلیون ریال برای هر یتیم به صورت ماهانه پرداخت می‌کنند که علاوه بر آن، برخی از حامیان در خصوص کمک‌های تحصیلی، درمانی و جهیزیه ایتام و فرزندان محسنین نیز با کمیته امداد خوی مشارکت دارند.

وی بیان کرد: طرح اکرام ایتام از سال ۱۳۷۸ به منظور تأمین هزینه‌های معیشتی، درمانی، تحصیلی، مسکن و سایر نیازهای فرزندان محروم از نعمت پدر توسط کمیته امداد اجرا می‌شود.

ولی نژاد افزود: افراد حقیقی یا حقوقی که در این طرح ‘حامی’ نامیده می‌شوند با مراجعه به کمیته امداد امام (ره) یا درگاه‌های الکترونیک و تکمیل فرم اعلام همکاری، آمادگی خود را جهت تحت حمایت گرفتن یک یا چند کودک یتیم اعلام می‌کنند.

وی اضافه کرد: مدت حمایت حداقل یک سال بوده که طی آن حامی به صورت ماهیانه مبلغ تعهد شده خود را به شماره حساب کمیته امداد امام (ره) محل سکونت فرد مورد نظر با شناسه مخصوص واریز می‌کند.

وی گفت: علاوه بر طرح اکرام ایتام، طرح محسنین نیز از سال ۱۳۹۰ به منظور جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در بین فرزندان بدسرپرست و زن سرپرست در کمیته امداد اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا، طرح‌های ‘اکرام ایتام’ و ‘محسنین’ از جمله طرح‌هایی هستند که کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور استفاده از مشارکت مردمی در رسیدگی به نیازمندان اجرا می‌کند.

طرح «محسنین» نیز مربوط به کودکانی است که یا پدر و مادر از یکدیگر جدا شده و تحت سرپرستی مادرشان هستند یا آنکه پدرشان در قید حیات است، اما به دلیل بیماری قادر به تامین معاش خانواده نیست؛ فرد حامی باید ماهانه حداقل ۳۰ هزار تومان به حساب هر یک از کودکان تحت حمایت خود واریز کند.

۸۱۳۵/‏۲۰۹۳

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار