ایلام از امنیت عمومی بالایی برخوردار است-مترجم - مترجم

ایلام از امنیت عمومی بالایی برخوردار است-مترجم

به گزارش ایرنا محمد رزم روز پنج شنبه در گفت‌‎وگویی خبری اضافه کرد: با توجه به اشراف خوبی که نیروهای امنیتی، انتظامی و نظامی برامنیت استان دارند ان شاءالله بتوانیم امنیت مورد توقع مردم ولایت مدار استان را تأمین و به نحوی هنجارشکنان کنترل شوند که هیچ احساس ناامنی در کسی وجود نداشته باشد هرچند بحمدالله استان ایلام کاملاً امن است، ولی اگر به موضوع امنیت بی توجه باشیم ممکن است برای اراذل فضایی ایجاد شود که بعدها قابل کنترل نباشد.

رزم گفت: همۀ موضوع‌های اخیر به امنیت و آسایش عمومی شهروندان در ارتباط بوده و وظیفه ما نیز تأمین امنیت مردم می‌باشد مقوله امنیت در آموزه‌های دینی ما و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جایگاه ویژه‌ای دارد و توقعی که مردم از این نظام دارند با نظام‌های لائیک و سکولاریسم کاملاً متفاوت می‌باشد.

وی از تشکیل جلسه ستاد مبارزه با جرایم خاص این استان خبر داد و گفت: تاکنون تعداد ۱۵ جلسه ستاد مبارزه با جرایم خاص استان در دادگستری تشکیل و در جهت پیشگیری از ارتکاب جرایم مهم و شرارت آمیز که با امنیت عمومی در ارتباط است، سیاست گذاری و برنامه ریزی خوبی انجام گرفته و تصمیمات مهمی اتخاذ گردیده است.

عالی‌ترین مقام قضائی استان ایلام افزود: در جلسات گذشته که برگزار گردیده، کنترل سارقین حرفه‌ای واراذل واوباش، رباخواری، قتل‌های عمدی، مشروبات الکلی، مواد مخدر، فعالیت‌های مؤسسات مالی غیرمالی مجاز، تظاهر به روزه خواری، مزاحمت‌های خیابانی، توهین به مقدسات ومعصومین، آدم ربایی، تخریب آثار فرهنگی، مطرح و تصمیمات خوبی اتخاذ شده است که لازم است در جلسات بعدی نحوه اجرای مصوبات این جلسات به دقت بررسی شود.

وی در رابطه با اهمیت برگزاری این جلسات تصریح کرد: جلسات ستاد در ایجاد امنیت بسیار تأثیرگذار بوده و دادستان مرکز استان و دادسراهای عمومی و انقلاب تابعه استان این جلسات را که دارای جایگاه ویژه و ممتازی می‌باشد برگزار کرده‌اند.

این مقام قضائی ادامه داد: اداره کل اطلاعات استان نیز در برخورد با اراذل و اوباش که با امنیت اجتماعی مرتبط می‌باشد اقدامات خوبی انجام و زحمات زیادی متقبل شده است.

وی اضافه کرد: همچنین نیروی انتظامی با برگزاری جلسات مختلف و اجرای طرح‌های ماهانه مبارزه با اراذل واوباش اقدامات قابل تحسینی داشته است.

رئیس کل دادگستری استان ایلام افزود: امنیت از آب و نان و غذا بالاتر است و جایی که امنیت در آنجا باشد نشان از رشد و توسعه در آن سرزمین است و بسیاری از سرمایه گذاران که صاحب تجربه هستند قبل از سرمایه گذاری در یک منطقه و شهر ابتدا وضعیت امنیت را بررسی و در جایی که امنیت واقعی وجود دارد سرمایه گذاری می‌کنند.

رزم خاطرنشان کرد: وظیفه سنگینی در زمینه تأمین امنیت برعهده ما مسئولان است و همۀ توان ما در دادسرا، دادگاه‌های کیفری ۱ و ۲ و محاکم تجدیدنظر بعنوان پشتوانه قانونی در کنار دیگر مسئولان ذی ربط است.

۶۰۳۴

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار