استفاده مناسب از ظرفیت های شهربابک ضرورت توسعه است-مترجم - مترجم

استفاده مناسب از ظرفیت های شهربابک ضرورت توسعه است-مترجم

به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری شامگاه چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه فرماندار سابق و جدید شهربابک با بیان اینکه دنیا محل گذر است، افزود: تغییر و تحولات در مسئولیت ها امری طبیعی و جزیی از اصول کشور است.

وی به بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: باید مفاد این بیانیه را به عنوان منشور، کار، اندیشه و وظیفه به کار بست و هر کس به اندازه ظرفیت خود به آن جامه عمل بپوشاند.

به گفته بصیری همه ما که مسئولیتی را عهده دار هستیم باید از صدر تا ذیل اوضاع سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی شهرستان، استان و کشور آگاه باشیم و با آشنایی کامل و ظرفیت داخلی خود قدم برداریم.

بصیری یادآور شد: استان کرمان ظرفیت های بسیاری در زمینه های متعددی از جمله کشاورزی، معدنی و گردشگری دار که اگر از این پتانسیل ها بموقع و بخوبی استفاده شود قطعاً شاهد روند روبه رشد و توسعه جای جای این استان خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه شهربابک امکانات فراوانی نظیر نیروی انسانی فعال دارد، اظهار داشت: جوانان مؤمن و انقلابی، ۳۶۰ شهید، ۸۲۸ جانباز، ۵۲ آزاده، ۲۵۰۰ رزمنده و ایثارگر مهمترین مزیت فرهنگی شهربابک است.
بصیری از همدلی موجود در شهربابک به عنوان سرمایه ای ارزشمند یاد کرد و گفت: اصلی ترین قابلیت های توسعه شهربابک تولیدات کشاورزی و دامداری، توانمندی در صنایع دستی، جاذبه های طبیعی و گردشگری، موقعیت جغرافیایی، برخورداری از تنوع اقلیمی، برخورداری از منابع خاکی و معادن فلزی است که این ظرفیت ها می تواند باعث توسعه ای در خور شأن مردم شهربابک را تحقق بخشد.

مسئولان خدمت به مردم را سرلوحه فعالیت ها قرار دهند

امام جمعه شهربابک نیز در این آیین ضمن سفارش مسئولان به خودسازی گفت: مسئولان سعی کنند خدمت به مردم را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند چون این مردم هستند که نسبت به کارکرد مسئولان حساس و ان را رصد می کنند.

حجت الاسلام اصغر انصاری بیان کرد: ذخیره دفاعی عموم مردم هستند، آنها را به خود گرایش دهید و اصول روابط اجتماعی خوب داشته باشید.

وی ضمن گلایه از برخی مسئولان ارشد کشوری و استانی تصریح کرد: مسئولان امنیت شغلی ندارند چه بسا بسیاری از مسئولان برنامه ها و طرح هایی را در حیطه کاری خود برنامه ریزی کرده اند ولی به دلیل تغییر و تحول در سیستم اداری طرح ها و برنامه های آنان ناقص باقی می ماند.

ثبات شهربابک موجب توسعه می شود

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه گفت: اگر در شهرستان ثبات و آرامش حکمفرما باشد قطعاً آن شهرستان روز به روز توسعه پیدا خواهد کرد.
علی اسدی کرم بیان کرد: در طول سه سال دوره نمایندگی ام و دوران فرمانداری علیرضا اسدی فرماندار شهربابک شهرستان از ثبات و آرامش نسبی برخوردار بوده است.

وی اظهار داشت: امروز به دنبال توسعه صنایع و معادن در شهرستان هستیم تا علاوه بر توسعه اقتصادی منطقه گامی در جهت رفع بیکاری برداشته شود و در این راستا معادن مس ایجو و چاه فیروزه راه اندازی و آماده بهره برداری هستند و همچنین با توسعه کارخانه تغلیظ مس میدوک تعداد دیگری از مردم شغول به کار خواهند شد.

اسدی تاکید کرد: هر گونه فعالیت و کاری که باعث ایجاد اختلاف و تفرقه در شهرستان شود را محکوم می کنیم و از آن نخواهیم گذشت.

۲۵ سمن در شهربابک راه اندازی شده است

فرماندار سابق شهربابک ضمن قدردانی از حمایت های مجموعه فرمانداری و مسئولان ادارات شهربابک عنوان کرد: راه اندازی ۲۵ سازمان مردم نهاد در بخش های مختلف درمانی، محیط زیست، جوانان و آسیب های اجتماعی از جمله اقدمات انجام شده است.

علیرضا اسدی از راه اندازی مرکز کسب و کار در شهربابک یاد کرد و گفت: با همکاری این مرکز ۲۶۰ نفر مشغول به کار شده اند و به ازای هر ۳۰ میلیون تومان یک شغل پایدارتوسط این مرکز راه اندازی شده است.

باید نگاهی توسعه گرا داشته باشیم

فرماندار جدید شهربابک هم در پایان این آیین گفت: توسعه از نگاه ما انسانها شروع می شود و لزوماً باید نگاهی توسعه گرا داشته باشیم.

سعید قائینی حصاروئیه با بیان اینکه علیرضا اسدی فرماندار سابق شهربابک عملکرد خوبی داشته است و ما پروژه های او را تکمیل خواهیم کرد، اظهار داشت: تأکید ما بر تکنوکرات بودن و استفاده از افراد و جوانان خلاق، با انگیزه و انقلابی است تا تحولی در شهربابک ایجاد شود.

وی با بیان اینکه کارگزار دولت تدبیر و امید هستم و اهداف این دولت را پیگیری می کنم اظهار داشت: اعتدال در استفاده از همه نیروها، تمرکز بر ایجاد اشتغال در شهربابک، استفاده از نخبگان سیاسی، تقویت بستر شهرستان، پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی، ارتقا شاخص های امنیتی، اتمام پروژه های نیمه تمام از جمله اهداف ماست.

۹۸۹۹/‌‬ ۷۴۲۰/‏۵۰۵۴

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار