استاندار یزد بر استفاده از ظرفیت تشکل ها برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان تاکید کرد-مترجم - مترجم

استاندار یزد بر استفاده از ظرفیت تشکل ها برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان تاکید کرد-مترجم

محمدعلی طالبی یکشنبه شب در جلسه ستادساماندهی امور جوانان که با حضور مدیران برخی دستگاه‌های اجرایی برگزار شد افزود: واگذاری برخی به تشکل‌ها و برون سپاری فعالیت‌ها همراه با نظارت و برنامه ریزی و بهره گیری درست از تمام ظرفیت‌ها باید مدنظر مسئولان قرار گیرد.

وی ادامه داد: تحقق این امر با حمایت‌های مادی و معنوی دستگاه‌ها هم در کاهش هزینه‌ها و همچنین در خروجی بهتر برنامه‌ها بسیار مؤثر است امیدواریم با برنامه ریزی مدون بیش از گذشته در یزد و شهرستان‌ها شاهد انجام آن در راستای غنی سازی اوقات فراغت نسل جوان باشیم.

استاندار یزد همچنین به اهمیت نظارت دستگاه‌های مسئول در برگزاری اردوها، شهریه مدارس تابستانی و فعالیت‌های هنری و فرهنگی، رعایت استانداردها در تمام برنامه‌ها، تقویت بخش خصوصی در برنامه‌ها، توجه به برندهای استان و همچنین میدان دادن به جوانان در برنامه‌ها تاکید کرد.

طالبی خاطر نشان کرد: مدارس و مراکزی که نسبت به انجام فعالیت فرهنگی، هنری و ورزشی برای دانش آموزان و علاقه مندان اقدام می‌کنند باید هم در برگزاری دوره‌ها و نرخ‌ها و همچنین در کسب مجوز مراحل قانونی را طی کرده و دارای مجوزهای لازم برای جذب جوانان باشند.

استاندار یزد تصریح کرد: نظارت بر نحوه فعالیت مدارس فوتبال و باشگاه‌های ورزشی از برخی مسائل پیشگیری می‌کند، باید دستگاه‌های مسئول بیش از گذشته وظایف خود را در این خصوص مهم به نحو مناسب و جدی انجام دهند که یک مطالبه مهم و همیشگی است.

طالبی به اهمیت ارزش نهادن به مناطق و محلات کم برخوردار در برنامه‌های امور جوانان و همچنین اولویت به شهرستان‌ها به خصوص در زمینه ساماندهی امور فرهنگی و ورزشی و برگزاری دوره‌های لازم با همکاری دستگاه‌ها و جلب تشکل‌ها به عنوان ضرورت تاکید کرد.

وی بیان کرد: استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی برای فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی، برنامه ریزی ادارات و نهادها برای غنی سازی فرزندان کارمندان خود، برگزاری مستمر و منظم جلسات ستادهای ساماندهی امور جوانان در قالب برنامه مشخص سالانه و توجه به شرایط و نیازها در برنامه‌های تابستانی و سالانه نسل جوان باید لحاظ شود.

استاندار یزد با اشاره به اینکه نباید در برگزاری ستاد ساماندهی امور جوانان هیچ کوتاهی صورت گیرد بر نظارت و پیگیری برای برگزاری منظم آن همراه با هدف، طرح و نقشه مشخص تاکید کرد و از اینکه در برخی مناطق این ستاد کم رنگ برگزار می‌شود ابراز ناخرسندی کرد و تقویت آن را خواستار شد.

طالبی گفت: باید افرادی که در امور جوانان کوناهی می‌کنند به صورت شفاف معرفی شوند چون این موضوع ستاد ساماندهی و برنامه ریزی برای نسل جوان و اقدام مؤثر بر حسب شرایط در بخش‌های مختلف برای آنها یک ضرورت همیشگی و مورد تاکید است.

استاندار یزد به بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و افزود: همه باید با برنامه ریزی و فعال سازی ستاد ساماندهی امور جوانان برای تقویت فعالیت‌ها در این بخش و ارتقای برنامه‌ها بر حسب شرایط و نیازها و بدون تکراری بودن اقدام‌های مناسب را انجام دهند.

طالبی گفت: تمام دستگاه‌ها مسئول در حوزه جوانان باید پاسخگوی عملکرد خود باشند و مأموریت‌های محوله را دقیق، شفاف، با استفاده از تمام ظرفیت‌ها، بهره گیری از جوانان و به روز بودن در برنامه‌ها انجام دهند که رسالتی مهم، تعیین کننده و بسیار ضروری است.

در این نشست مدیرکل ورزش و جوانان یزد به اهمیت برنامه ریزی و همکاری تمام بخش‌ها برای انجام فعالیت ها در حوزه جوانان به خصوص غنی سازی اوقات فراغت تاکید کرد و برگزاری مستمر و منظم ستاد ساماندهی امور جوانان را از برنامه‌های مهم این اداره کل ذکر کرد.

مسعود شریعتی به گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: رویکرد این اداره کل با همکاری تمام بخش‌های اداری و سازمان‌های مردم نهاد توجه به نیازهای نسل جوان، نظارت و برنامه ریزی، واگذاری امور به جوانان، انجام امور فرهنگی و ورزشی و ارتقای فعالیت‌ها در سال جاری است.

همچنین تعداد از مدیران دستگاه‌های مختلف به برنامه‌های خود در حوزه جوانان و دانش آموزان در طول سال و تابستان اشاره کردند و بر ضرورت برنامه ریزی مدون، افزایش نظارت، توجه به مناطق محروم، پرهیز از موازی کاری در فعالیت‌ها و توجه به نیازهای نسل حوان تاکید کردند.

۲۵ درصد جمعیت استان یزد جوان هستند.
استان یزد بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد.

۷۵۳۶/‏‬ ۲۰۴۷/‏

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار