استاندار: سهولت سرمایه‌گذاری در گیلان افزایش یابد-مترجم - مترجم

استاندار: سهولت سرمایه‌گذاری در گیلان افزایش یابد-مترجم

به گزارش خبرنگار ایرنا مصطفی سالاری عصر شنبه در جلسه بررسی مشکلات سرمایه‌گذاران بخش گردشگری استان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی در بررسی پرونده‌ها به صورت منطقی، کارشناسانه و با ارائه مستندات، تعیین تکلیف کنند، اظهار داشت: باید از تمامی ظرفیت‌های برای تسهیل و تأمین امنیت فضای کار سرمایه‌گذاران استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های بالقوه استان در جهت توسعه بخش گردشگری استفاده کرد.

وی با بیان اینکه گردشگری یکی از سه محور اصلی و مهم توسعه استان گیلان است، افزود: باید از تمامی ظرفیت‌های استان در جهت توسعه بخش گردشگری و حوزه‌های مرتبط با آن استفاده کنیم.

سالاری خاطر نشان کرد: می‌توان بخش اعظمی از مشکلات اشتغال استان را با استفاده از ظرفیت بخش گردشگری حل کرد.

استاندار گیلان در جلسه امروز به بررسی موانع و مشکلات هفت طرح سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری سطح استان پرداخت و در جهت رفع آن دستورات لازم را صادر کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز صبح امروز به ایرنا گفت که موزه‌های استان از ۱۱ هزار گردشگر جشن فطر میزبانی کردند و قلعه رودخان با بیش از پنج هزار گردشگر داخلی و خارجی، بیشترین آمار بازدید کننده را داشته است.

به گفته شهرود امیر انتخابی، موزه میراث روستایی گیلان با بازدید سه هزار و ۴۸۶ نفر رتبه دوم و موزه میراث فرهنگی ماسوله با بیش از دو هزار نفر، سومین موزه مورد اقبال گردشگران داخلی و خارجی در تعطیلات جشن فطر بوده است.

وی تصریح کرد که گیلانیان میزبان بیش از دو میلیون گردشگر در تعطیلات جشن فطر بوده‌اند. اینجا ببینید

۷۲۹۶ / ‏‬ ۲۰۰۷

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار