استاندار: خراسان شمالی از مزیت های مرزی بودن بی بهره مانده است-مترجم - مترجم

استاندار: خراسان شمالی از مزیت های مرزی بودن بی بهره مانده است-مترجم

به گزارش ایرنا، محمدعلی شجاعی عصر چهارشنبه در نشست رئیس مجلس شورای اسلامی با خانواده شهدا، روحانیان، نخبگان، فعالان اقتصادی و مدیران خراسان شمالی اظهار داشت: انتظار می رود پیگیری های لازم در این باره انجام شود.

وی افزود: در چهار دهه پس از انقلاب اسلامی، خدمات زیادی در این استان انجام شده و شاخص های توسعه رشد کرده است اما آنگونه که لایق مردم باشد، نبوده است.

استاندار خراسان شمالی با گلایه از تمرکز امور در پایتخت اظهار داشت: در تهران، برای تمام کشور یک نسخه واحد پیچیده می شود و این در حالی است که توسعه هر منطقه، نسخه متفاوتی را می طلبد.

وی با بیان اینکه این تفاوت در کشور دیده نمی شود، افزود: از مجلس شورای اسلامی انتظار می رود در این زمینه توجه لازم را داشته باشند.

شجاعی، هم افزایی و تعامل در این استان را نقطه قوت برای انجام کارها دانست و افزود: در سیل امسال، به واسطه این هم افزایی بحران به خوبی مدیریت شد.

وی با اشاره به خسارات سیل، خاطرنشان کرد: در این حادثه ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرها و روستاهای استان خسارت دید و در این زمینه استان سوم در تصویب اعتبار بازسازی هستیم و در زمینه اعتبارات بلاعوض هم در جایگاه پنجم استان ها قرار داریم.

وی اظهار داشت: یکهزار و ۴۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای بازسازی مناطق سیل زده استان ابلاغ شده است.

استاندار خراسان شمالی گفت: برای جبران خسارت های کشاورزی هم تنها ۲۵۰ میلیارد ریال به این استان تخصیص یافته که جوابگوی نیاز کشاورزان نیست و از وزیر جهاد کشاورزی انتظار داریم که توجه بیشتری به استان داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی هم در این نشست با اشاره به گیرهای قانونی و گلایه ها از آن گفت: مجلس شورای اسلامی تلاش کند تا قانون های مزاحم حذف و به روز شود.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی اظهار داشت: باید در قانون های دست و پاگیر که مانع سرمایه گذاری است، تجدید نظر شود.

۷۱۸۵/۵۱۳۲

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار